22.06 - Nová Paka

12.07 - Holany

13.07 - Sekeřice

03.08 - Peřimov

10.08 - Semily

 2005,  2006,  2007,  2008,  2009,  2010,  2011,  2012,  2013,  2014,  2015,  2016,  2017,  2018,  2019,  2020,  2021,  2022,  2023,  2024,

Roztoky

V sobotu 3.března jsme opět vrzali na domácí půdě v Roztokách. Tentokrát byla akce pojednána jako rockový maškarní ples. Myslím, že nikdo neočekával tak hojnou účast a už vůbec ne tolik parádních masek a převleků. Všichni si zasloužíte velký obdiv a bylo pro nás radostí hrát pro tolik rozjařených tváří, fakt úžasný večer to byl. Většinu masek se nám snad podařilo nafotit a můžete si je prohlédnout ve fotkách. Partička hippies holek, rozdávající máslové sušenky s nápisem LSD, nám darovala růžové prasátko, do kterého celý večer vybíraly peníze na naše CD. Všem Vám za tuto podporu MOC děkujeme, v prasátku bylo neuvěřitelných 2.028,- Kč. Vážíme si toho, jste úžasní.

05.03.07  pasťa

Martinice

Sobota 24.3. byla malinko poznamenána fotbalem v TV, takže se sál v Martinicích zaplňoval pozvolna, ale nakonec bylo poměrně plno. Nechápu, proč ten fočus nemůžou hrát dopoledne… Jinak to byla opět příjemná zábaffka. Láďa, který se v našem souboru proslavil hlavně svým silným vztahem k nakupování baget po benzínkách, se začíná usazovat a je z něj rodinnej typ. Jasným důkazem budiž to, že si na hraní přivezl v ubrousku zabalenou večeři a v termosce bylinkový čaj. Finále našeho vystoupení zpestřil Moclik se svým sólovým popěvkem. Vybral si úvodní písničku ze seriálu Bakaláři – poměrně složitej text (tjá da ta tádáá, tjá da ta tádadáá) si zapamatoval dobře, ale melodii použil očividně z nějakého jiného filmu. Musel sem to na něj prásknout, to má za ty nemístný poznámky, kterejma celej večer očerňoval moji osobu!

26.03.07  pasťa

Lomnice nad Popelkou

V Lomnické restauraci „Géčko“ jsme v sobotu 31.3. měli premiéru. Ještě jsme v tomto městě nikdy nehráli a tak na nás trochu padl strach, aby místní osazenstvo, slyšíce tklivé tóny naší ulítlé partičky, nesbalilo bundy a neodešlo raději domů k TV. Naštěstí to dopadlo skvěle, snad jste se všichni bavili alespoň tak dobře jako my. Nám se u Vás líbilo moc, zvláště na dobré pivečko budeme ještě dlouho vzpomínat. Díky Vám za výbornou atmosféru a třeba se tu zas někdy ukážem… Cestou domů jsme ještě vzali stopařku, která nám za odměnu dala 2 litry pivka v PET láhvi – takže v 5 hodin ráno proběhla vskutku vydatná snídaně. :o)

02.04.07  pasťa

Mříčná - KŘEST CD

Tak, a máme to za sebou… V sobotu 21.4. jsme ve Mříčné pokřtili naše CD „Když do hrobu, tak s muzikou!“ a to by bylo, aby to v pohodě bylo (všimněte si mého 100% rýmu :). Asi 3 hodiny před zábavou si náš jediný sportovec v kapele – Choman zlomil na fotbale nohu, takže místo na podiu se povaloval na operačním sále. Naštěstí máme zvukaře, který umí téměř vše. Kdysi s náma příležitostně hrával na kytaru, jednou nám dokonce místo zaneprázdněného Ládi odbubnoval zábavu a nyní neviděl jediný problém v tom, proč by nemohl zahrát i na basu. Je to prostě zasloužilý všeumělec :o). Michale děkujem a smekáme klobouk!!! Napíšu Vám sem ještě publikovatelnou část textovky, kterou mi v neděli ráno zaslala zmíněná zlomenina: „…a co lidi? Nebyli naštvaný nebo zklamaný? Jestli ne, tak to jsem tam úplně zbytečnej, že? Nejdřív mně seberete mikrofon, pak ztratíte noty a nakonec si beze mě odehrajete zábavku. Tak kdybyste mě náhodou ještě někdy potřebovali, dejte vědět…“

No a teď ke křtu samotnému. Nechtěli jsme z toho dělat žádnou velikou atrakci, kdy si pozveme osobnost a ta nám popřeje mnoho zdaru atd… Asi by to malinko zavánělo samolibostí a navíc žádnou celebritu neznáme. A tak nám placku pivkem polily holky pořadatelky, který si za svoji nekonečnou obětavost určitě zaslouží poklonu! Ještě malinko statistiky: Mimo jiné alkoholické nápoje se v sobotu vypilo 22 litrů zeleného moku a 7 sudů piva, což znamená, že KAŽDÝ návštěvník do sebe musel nalejt minimálně 2 velký panáky peprmintky a 3 pivka! Slušnej průměr přátelé, jsme na Vás pyšní :-).

Na závěr mého referátu bych rád poděkoval Lukášovi, který, jak jste si jistě všimli, předělal design našeho webu. Celou operaci provádí z dalekého Finska, kde nyní působí, takže mu nemůžeme osobně ani poděkovat, natož zaplatit (což nám malinko vyhovuje :o). Né, Lukáš to pro nás dělá zcela zdarma a my si toho moc a moc vážíme.

23.04.07  pasťa

Dolní Branná

V Dolní Branné jsme v sobotu 28.dubna hráli prvně a tolik lidí nikdo z nás nečekal. Za basu si už opět sedl náš sešroubovaný terminátor Choman, sice se trochu kroutil (to má z toho, že si nedal ani pivko…), ale držel se statečně celý večer. Cestou domů si bubenec ve vesnici všiml spousty houpaček a kolotočů a strašně se divil, že tady snad mají pouť. Láďo, čoveče, to bude asi tím, že jsme hráli na pouťové zábavě. :o))

30.04.07  pasťa

Svojek

Na zábavu do Svojku, která se konala 5.května, jsme se těšili už dlouho. Tentokráte nebyli pořadateli svoječtí, ale bělští hasiči a nutno dodat, že veškerou organizaci zvládli výborně. Nechyběl ani tradičně úžasný gulášek, do kterého jsme se pustili až v půl čtvrté ráno, těsně před tím, než začli křičet ptáci…

Nyní bych chtěl malinko apelovat na všechny, kteří mi poslední dobou hází mince do saxofonu. Přátelé, opravdu si toho vážím, je skvělé, že sem díky tomu nejlépe placený člen naší kapely a dokonce první kdo bere honorář v eurech (krom 17ti korun sem z trumpety vyklepal ještě 10 centů…), ale věřte mi, že to ságo pak vyluzuje různorodé tóny, připomínající všechno možné, jen ne muziku. Příště bych tedy prosil pouze papírové peníze a strkejte mi je rovnou do kapes :o)). Děkuji.

07.05.07  pasťa

Kruh - prvně s Urbym

Zřejmě čekáte, že se tu teď sáhodlouze rozepíšu o zábavě v Kruhu, kde jsme včera 19.5. měli tu čest vrzat. Jenže je neděle večer a na mě padly nějaký divný stavy, zjevně způsobený několika plzeňskými, který jsme dnes odpoledne s Moclikem vycumlali… Asi jich bylo málo! Každopádně včerejší zábavka byla povedená a téměř ve znamení punku. Mnozí z Vás předvedli nám dosud neznámý tanec, kdy si jedinec lehne na zem a ostatní na něj naskáčou, inu podívejte se do fotek. Ona totiž naše kapela dostala lehce anarchistický zvuk, jelikož s námi prvně hrál nový bubeník Pavel Urban, který v minulosti hrával v punkové kapele Kohout plaší smrt. Pavel bude zaskakovat za Láďu v případech, kdy Láďa nemá čas. No, na to jak mi je sem toho už napsal dost, že. Všem Vám děkujeme za účast a doufám, že se opět uvidíme 2.června v Dolní Sytový u splavu !!!

20.05.07  pasťa

Dolní Sytová

V Dolní Sytové u splavu jsme si v sobotu 2.června zase jednou užili vody, co říkáte? Ale evidentně Vám to vůbec nevadilo. Řádili jste všichni, jako by se nechumelilo. Na to, že bylo v okolí tolik dalších akcí, tak se Vás tu sešlo požehnaně a my si fakt vážíme toho, že jste si vybrali právě tuto zábavu, kde hrálo naše kvinteto. Pořadatelé nám připravili vskutku královské pohoštění v podobě smažených řízků s bramborovým salátem. To si snad ani nezasloužíme. Děkujeme!

Jediný štěstí je, že jsme kapela složená ze samých rozumných a zodpovědných lidí. Proto by nás cestou domů nikdy nenapadlo přijmout chomanovo pozvání na ranní piknik v jeho staromládeneckém příbytku. Ani omylem bychom mu nikdy nesnědli od babičky přichystaný nedělní oběd. Jsme přeci kamarádi, tak proč bychom mu měli vypít ve špajzu všechno pivko, aby mu nezbyl ani vyprošťovák nedělní. A pokud by se i toto nějakou mýlkou stalo, tak bychom určitě měli rozum a neotevřeli si flašku rumu, která tak osamocena ležela v lednici. Uzený špek, co visel v komoře nad lednicí by nám mohl naše čisté úmysly jenom potvrdit, jenže on byl tak dobrej… Ale jak říkám, máme rozum a v půl sedmé ráno jsme šli domů.

04.06.07  pasťa

Soumrak v novinách

V dnešním Mladoboleslavském deníku vyšel následující článek. Slečna redaktorka, dělajíce se mnou rozhovor, podotkla k uveřejněné fotografii toto: "Najít nějaké to společné foto, bez toho, aniž byste tam někdo byl zachycen bez konzumace alkoholu, je zcela nemožné..."

08.06.07  pasťa

Semčice

Sobota 9.června – Semčice u Mladé Boleslavi. Máme za sebou druhé letošní hraní pod širým nebem a tentokráte vyšlo i počasí, což je téměř malý zázrak. Krásný areál na koupališti sice nebyl narvaný k prasknutí, ale o to víc si ceníme té stovky lidiček, kteří odolali nedaleké didžině a přišli si zatančiti sem. Dokonce za námi přijela i partička nejvěrnějších přátel z naší vísky pod horami.

Fotografie by se daly rozdělit do čtyř kategorií:

1) Náš zvukařský team umí plavat???

2) Muzika a tanec.

3) Tradiční mejdan na benzínce v Příšovicích.

4) Spanilá ranní jízda domů.

11.06.07  pasťa

Nová Paka a Roztoky

Všichni se teď probírají z kocoviny a já abych tu psal nějaká moudra? Dobrá, zkusím to, ale pěkně popořadě… V sobotu 23.června jsme již po obědě vyrazili hrát do Nové Paky, kde se slavilo 650let od založení města. Hned po vystoupení z vozu nás zaujal pivovarský stánek, neboť v něm točili asi pět druhů piv – abychom se necítili ošizeni, ochutnali jsme všechno. Pak následovalo hraní ve velkokapacitním stanu do něhož se nahrnul dav lidí, zvláště když venku začalo pršet. Nicméně sranda byla a dva maníci dokonce i tančili, což odpoledne nebývá běžné.
Po náročném přesunu na další štaci do Roztok jsme museli konstatovat, že tyhle šňůry nás dost zmáhají. Krátký spánek na lavičce nás ovšem probral a mohlo se vesele pokračovat. Při první sérii přišel za Chomanem zvukař a začal mu ladit aparát (myslím tím basové kombo..) a vyměňovat kabely, jelikož to prý nějak vynechává a má strach aby nebyl špatnej koncák nebo co. Chomík přihlížel a znalecky přikyvoval. Až k ránu se přiznal, že závada nebyla v technice, že prostě vynechávala jeho ruka a nějak se nemohl trefovat do strun… Jinak během večera proběhl veškerý předem avizovaný doprovodný program. Recitace básní měla zjevně největší úspěch, to se pořadatelům skutečně povedlo. Velkou parádu udělali i s ohňostrojem, do kterého bezhlavě investovali asi 60,-Kč. :o) Tradiční afterparty pokračovala dá se říct nonstop až do pozdních nočních hodin nedělních. Skutečně výživný víkend to byl, zas bude dlouho na co vzpomínat…

Jistě jste si povšimli, že byly slosovatelné vstupenky a první místo byl zájezd kočárem do Ameriky - nebyla to žádná kamufláž ve fotkách je jasný důkaz, že vítěz skutečně v neděli ráno odjel. Také jsou tu vyfoceny dary, kterými nás obšťastnili pořadatelé - Koláč dostal koláč a do něj zapíchnutý dudlík, já pastičku v níž jsou přivřeny primeráky, mikrofon z doby Karla IV. obdržel Choman atd... nevím co nám tím chtěli naznačiti :o).

25.06.07  pasťa

Jeníšovice u Turnova

V sobotu 30.června se naše punk-rock-dech-hard-country kapela předvedla v Jeníšovicích u Turnova. Opět jsme si nic nezadali s naším přiblblým názvem souMRAK, neboť tradiční liják se spustil hned, jak jsme dorazili do krásného areálu na koupališti. Naštěstí trval asi jen hodinku. Této časové prodlevy využil Choman a na své base si během deště vyměnil po třech letech všechny struny… Moclikoj zas jistá ženština sdělila, že prý umí zpívat. Byla první, kdo si toho za jeho letité kariéry všiml. Oba zmínění mládenci to pak náležitě zapili rohozeckou jedenáctkou! …a zbytek souboru se na to musel střízliv dívat. No jo, někdo musí mít rozum :o). Všem pořádajícím a zúčastněným moc děkujeme za výbornou atmosféru, kterou zde vytvořili. Omluvit bychom se chtěli jistému dědulovi jménem Karel, který byl zvyklý, že v ceně vstupenky je velká vodka zdarma a tady nic :-). Tak snad byl jedinej komu to vadilo a třeba se tu ještě někdy všichni uvidíme. Ahoj!

02.07.07  pasťa

Semčice

Je tomu pár chvil, co se náš orchestr vrátil ze Semčic, kde jsme netradičně hráli včera – tedy ve čtvrtek 5.července. Tradičně ovšem chcalo, ale na to už jsme zvyklí… Každopádně i tak vznikla skvělá zábava a snad jste se všichni dobře bavili. Do fotek jsem dal alespoň pár snímků z proběhlé noci. Nemám čas se zde více rozepisovat, neb za chvíli mi odjíždí vlak směr Beskydy, kam se jedu čundrem zotavit po náročném jarním Soumrak tour 2007. Ahooooj!

06.07.07  pasťa

Jilemnice

19.července jsme naší produkcí ukončili čtvrteční program Krakonošových letních podvečerů na náměstí v Jilemnici. Skoro to už vypadalo, že nebude pršet, ale Krakonoš se za nás „nahoře“ opět přimluvil a pršet začalo s prvními našimi tóny… Vás to však vůbec neodradilo, zřejmě jste si chtěli ověřit, zda-li hrajeme stejně špatně za deště jako za pěkného počasí, které se dostavilo vzápětí po půlhodinovém lijáku. Ale jak říkáváme, počasí za to nemůže a pokud se Vám to zdálo falešný, tak za to vždycky může zvukař :o).
Mimochodem jestli někdo posloucháte Visací zámek, tak věřte, že písničku Známka punku jsme si nepřetextovali, ale prostě po první sloce se mi zbytek textu totálně vypařil z palice, tak jsem tam „zpíval“ úplný nesmysly, ale kupodivu se to rýmovalo.

Přátelé, díky za podporu a až zas někdy kouknete večer z okna a bude pršet, tak je to jasná známka toho, že někde hrajem !!!

20.07.07  pasťa

Jilemnice a Roztoky

Pouťová zábavice – hřiště u nemocnice – Jilemnice – desátého srpenice. Vzhledem k tomu, že se tato akce konala v pátek a ještě k tomu za velmi nejistého počasí, kdy celé odpoledne vydatně pršelo, je skutečně obdivuhodné, kolik se tu sešlo lidí. První zahrála kapela Brouci band, která mistrně odehrála největší hity legendární skupiny Beatles. Například skladba Yesterday doznala celosvětového obdivu podobně jako naše Námořnická. Bohužel musela být veškerá produkce ukončena přesně ve 2 hodiny po půlnoci, je to pochopitelné, neboť by pacienti v nedalekém špitále protančili na pokojích linoleum.

Hned druhý den jsme hráli v Roztokách na privátním večírku, což pravda není úplně naše parketa, ale tentokráte se vše nadmíru vydařilo. Kamarád Honza Veverka pojal oslavu svých kulatin velice skromně. Koupil 6 sudů plzeňského, 3 prasečí stehna, pozval asi 80 nejbližších přátel a k tomu náš orchestr. A jak už bývá na Sokolce zvykem, celý dýchánek se protáhl až do nedělního večera… Z pohledu matematika dost dobře nechápu, jak se mohlo při takovémto počtu pijících vypít 600 piv, ale věřte, že v neděli se musel ještě jeden soudek přikoupit. Odpolední dopíječku bych si dovolil nazvat „Komu se nelení, tomu se zelení“. Inu, podívejte se do fotek. Honziku díky za fajn mejdan !!!

Ještě musím vyzdvihnout Chomanovu životní chybu! Náš basmen, který je více než svým basovým uměním znám tím, že po hraní se odebere k výčepu a je mu úplně jedno co se děje s jeho nástroji a spoléhá na zodpovědnost svých spoluhráčů (konkrétně mě), že mu vždy všechno sbalím a naložím, tak tento neukázněc si pořídil zcela nový basový aparát za 35tis. Značku jsem sice zapomněl, ale můžu Vám vše velice podrobně popsat: Jsou to dvě větší bedny (rozměrově asi jako televize) a na nich je menší krabička se spoustou čudlíků, hejblátek, kontrolek a je to hrozně těžký… No více už se tu nebudu odborně rozepisovat, prostě poměrně pěkné vybavení. No a náš Chomrson je na to značně pyšnej a furt se bojí, aby se mu s tím něco nestalo a tak po hraní vedou jeho kroky ihned k těmto bedýnkám, leští si je, hladí a opatrně nosí v náručí do auta jak nedonošené děcko. Než vše uloží tak, aby si byl jist, že se tomu při přepravě nic nestane, tak už jsou všechny stánky většinou zavřený. :o))

13.08.07  pasťa

Dolní Sytová a Paseky

Ani nevím, jestli zbytek souboru přežil, ale snad ano. To byl zase víkend… Pátek 17.8. – pouťová zábava v Dolní Sytové se povedla, tedy alespoň nám se tam moc líbilo. Náš zvukárčik Michal se projevil jako totální perverzionista, jelikož jej velice zaujaly naše erotické zadnice, které si díky jeho nemravným sklonům můžete prohlédnout ve fotkách…

Hned druhý den nás čekalo hraní na festiválku vysoko v horách, kde slunko svými paprsky rozpaluje voňavé stráně a vítr si pohrává s nitkami pavoučích sítí, do kterých si malý pavouček snaží chytit poletující mušku, aby měl dosti sil na přežití dlouhé a kruté zimy, která se nezadržitelně blíží a je již cítit ve vzduchu. (Sem neuvěřitelnej romantik, skoro jak Víťa Nezvalu :-). Nyní přejděme k realitě. Cestou do Pasek nad Jizerou si Choman na benzínce kupoval nějaký lahváče. Říkám mu: „Chomane, ty vole, to už snad vydrž, za chvíli si dáme točený“ Choman stroze odvětil: „To mam na ráno…“ Asi byste mi nevěřili, jak se nám zmíněné pivko ráno hodilo, když jsme se spolu probrali na manželské posteli… Následná snídaně v úžasné horské chatě Hermína nás vysílila natolik, že jsme si museli lehnout vedle auta, kde nás v podvečer načapal bubenec Láďa, který až do té doby spokojeně chrupal na nedalekém penzionu. Takže je vše opět pěkně nafoceno. Ještě zmíním moclikův dobrý skutek. Kamarádům z kapely Skapollo během hraní praskla struna – zřejmě mrazem, a náš frontmen jim půjčil svoji gajtru. To jste neviděli, jak byl na ni hrdej. Furt přešlapoval okolo podia a každýmu tvrdil, že teď jim to teprve pořádně hraje! Nemělo cenu mu to rozmlouvat, alespoň mu ji konečně někdo naladil.

20.08.07  pasťa

Semčice a Mříčná

Léto je definitivně u konce a společně jsme se s ním opravdu důstojně rozloučili, co říkáte? Celý víkend nás sice pronásledovaly technické problémy v podobě nefunkčních světel, prasklé blány (na bubnu), moclikovo kombo sice krásně svítilo všema kontrolkama, ale bohužel nehrálo, občas šla ze zásuvky pouze jedna fáze, chvílema nám do všeho kovového na podiu proudilo 220V – což nám zvukař Michal s úsměvem řekl uprostřed písničky – prej ať se radši ničeho nedotýkáme… Ale jinak vše dopadlo jako vždy výborně a to hlavně díky Vám všem, kteří jste byli naprosto jedineční a úžasní.

Jak vše vlastně probíhalo: V pátek 24.8. nás čekalo báječné publikum v Semčicích, kde už nás všichni zřejmě moc dobře znají, neb přísun zelené byl neuvěřitelný. Sice jsme parta otrlých chlapíků a ještě otrlejší dívky, ale tohle se fakt nedalo stihat pít :o). Kolem půlnoci přijela hlídka VB, jelikož si v obci někdo stěžoval, že jsme málo slyšet, tak jsme přidali volume doprava a byl klid. Cestu domů si pamatuje pouze bubenec Pavel, kterému byla zcela dobrovolně přidělena funkce spokojeného řidiče. Údajně jsme dorazili kolem šesté ranní…

Sobota nás také velmi mile překvapila. Ve Mříčné na hřišti to prostě vždycky funguje. Kápo Janík, jakožto hlavní pořadatelka, vylepila plakáty po celé republice a jenom z Moravy přijelo min.30 výbornejch lidiček. Asi ve tři ráno zaplaťpánbůh došla zelená (vypili jste 22 litrů !!!), za což Vám děkujeme, protože bychom ji tam jinak dopíjeli ještě teď :-). Nyní si dáme dva víkendy pauzu a opět se na Vás na všechny těšíme třeba 15.září ve Svojku, kde spolu s námi zahrají ještě kluci z Tampelbandu. Pěkný zbytek prázdnin a řiďte se heslem: Vidět SOUMRAK a v klidu zemřít…

26.08.07  pasťa

Svojek

Dámy a pánové, milé děti, drazí posluchači. Tímto Vám celý náš soubor zbloudilých duší ze srdce děkuje za nádhernou atmosféru, kterou jste vytvořili v sobotu 15.9.ve Svojku. Děkujeme též všem pořadatelům za perfektní servis v podobě neustálého přísunu pivka až na podium a také nesmíme zapomenout vychválit tradiční svojecký gulášek!!! Prostě zábavka jak má bejt, se vším co k tomu patří. Naší mlaďoučké zpěvačce Adélce vyšly přesně na sobotu narozeniny a tak nás velmi mile překvapila, když v šatně vybalila asi 20 řízků. Vrhli jsme se na ně jak dravá zvěř, ani nevím, jestli jsme Ádě poděkovali :o). Ještě bych se chtěl omluvit za zhoršenou kvalitu fotek, všechny jsou poněkud zamlžené, neboť náš osvětlovač a tvůrce dýmových efektů František v půlce zábavy usnul a hlava mu spadla přímo na kouřový pedál, kterýžto pak čmoudil v kuse až do konce pobavky… :-) Poslední fotka je špatná díky tomu, že jsem ji fotil mobilem, ale musel jsem se s Vámi rozdělit o vskutku nevšední zážitek – náš basový virtuos sbalil v pět hodin ráno v hospodě krásnou kočku.

17.09.07  pasťa

Víchová nad Jizerou

Na sobotu 29.září si nás do Víchové pozvali místní hasiči. Upřímně řečeno, měli jsme z této akce malinko strach, jelikož je tak nějak všeobecně známo, že v posledních letech zde zábavky moc nefungují… Nevím, kde se tato nejapná pověra vzala, neboť se Vás tu sešel skutečně hojný počet a skotačili jste od začátku až do konce. Jste prostě jedničky a strašně si toho ceníme. Opravdu VELKÉ díky všem zúčastněným!!! Pořadatelé vše zvládli také bravůrně, zelenina došla až v úplném finále a litránek této pochutiny nám byl odložen a schován, takže jsme si jej vychutnali v prázdném sále, kdy jste už všichni chrněli doma v peřině. Náš mejdan ještě pokračoval tradičně v Kruhu u našeho basmena v bytečku, kde už jsem byl teda pouze já a Chomrson, jelikož zbytek souboru se zodpovědně odebral ke svým partnerkám a potomkům… Choman doma otevřel dva lahvové staroprameny, líbezně se pousmál a usnul jak poleno. Tak jsem to všechno vypil a šel domů. .

30.09.07  pasťa

Roztoky

Je pondělí ráno a dnes víc než kdy jindy platí, že „každej den není posvícení…“. Docela by mě zajímalo, co to vlastně takové POSVÍCENÍ je a jak se stanovuje jeho datum. Trošku jsem zabrouzdal po internetu a našel následující vysvětlení: Posvícení je výročí posvěcení kostela a jeho datum se zpravidla určuje tak, že by se to mělo konat 6 neděl po pouti, což by vycházelo v našem případě myslím na červenec. Druhá možnost je, že to bude v neděli před Svatým Václavem – letos tedy 23.září. Aby nebylo všechno takhle jednoduchý, tak posvícení v Roztokách určil starosta na 13.října, což se sice vymyká všem křesťanským pravidlům, ale o to víc jsme se všici nekřesťansky namazali na posvícenské zábavě v sokolovně, co říkáte, to zas bylo mecheche :o). Více se tu rozepisovat nebudu, neb mi bylo řečeno, že to mám všechno zbytečně dlouhý… Což mě nejprve potěšilo, ale pak mi došlo, že dotyčná zřejmě mluvila o délce mých slohových elaborátů. Přátelé, děkujeme Vám všem za účast, za podporu a v neposlední řadě za to, že jste sežrali všechen tatarák a na nás nic nezbylo... Jedna nejmenovaná kamarádka mi dokonce řekla, že víc než na naši muziku se těšila právě na ten tatarák… Naše ego tak obdrželo velkou citovou ránu. :-)

15.10.07  pasťa

Mříčná

Vzhledem k nečekaným okolnostem musela býti zábava ve Mříčné přesunuta na netradiční pátek 26.října. To se zřejmě malinko podepsalo na poněkud nižší návštěvnosti, ale i tak se sál úžasného Liďáku zaplnil celkem slušně. Čekal nás opět perfektní pořadatelský servis týmu „kápo Jani a spol.“ Čerstvě napečené buchty, chlebíky se sádlem a se škvarkama, k tomu samo sebou nemohl chybět green bourbon, kterého se dle mých informací vypilo 15 litrů. No, jak se tak čtu, tak musím přiznat, že se v kapele bavíme o dobrém žvanci mnohem častěji než o ženskejch. Ano, je to neklamná známka toho, že stárnem. Před pár dny jsem se do další životní dekády přehoupl já. Použiju nyní slov božského Karla, neboť takovouto honosnou gratulaci „to jsem opravdu nečekal!“ Všem Vám ze srdce děkuji za projevenou soustrast :o). Léta jalový jsou fuč, zanedlouho nám podobně zestárne Choman, pak Koláč a někdy za deset roků se k nám přidá i Adélka, ale to už zbytek kapely bude starej a povede klasické oplzlé řeči…, ale takhle dlouho to s náma Aduš určitě nevydrží. :o))

29.10.07  pasťa

Martinice

Jak jsme již předem avizovali, tak bylo v plánu, že v Martinicích 17.listopadu natočíme nové CD – živák. Na vše jsme se my i náš zvukárčík pečlivě připravovali, jenže to asi byla právě ta chyba… Technika nás sice nezklamala, takže na ni se vymlouvat nemůžeme, ale bohužel jsme vše podělali právě my. Prostě bylo dohodnuto, že nebudeme pít, což zrovna u nás nebývá zvykem, a možná právě proto nás celý večer pronásledovala pekelná smůla. Ukrutná soustředěnost na bezchybné hraní způsobila totální výpadky našich rádobymuzikantských schopností. Tolik chyb jsme snad ještě nikdy neudělali. Nahrávku jsme sice (zapalťpánbu) ještě neslyšeli, ale již nyní je zřejmé, že z CD nic nebude. O půlnoci nám bylo řečeno, že se tváříme jak banda italskejch mafiánů a ať už konečně začneme chlastat. Na tento popud jsme si otevřeli litránek zelené, kteroužto nám poslal kamarád Laco, jako omluvenku za svou neúčast. Od té chvíle se nám hrálo jako za starejch časů, z našich těl spadlo trapné bezalkoholické brnění a mohli jsme opět rozdávat energii. Jenže to už bylo pozdě. Přátelé, všem se Vám omlouváme a veřejně slibujeme, že příště už zase budeme pít hned od začátku.

A jak už to tak bývá někde musí mejdan vždycky skončit, že jo. Opět vyhrál chomanův byt, který si Vám teď dovolím trochu popsat: ze začátku jsem si myslel, že toho blázna snad vykradli! Pravda, nikdy se nezabýval nepotřebným nábytkem, jako je stůl, skříň či knihovna, ale on už tam nemá ani židle a matraci… No nic, hlavně, že lednička byla plná. Choman rozdělal pár lahváčů, otevřel pixlu s olivama a vše jsme zkonzumovali sedíce na sektorce. Po té jsem se ještě párkrát sklouznul po nablyštěné plovoucí podlaze, což byla veliká sranda, jelikož mi Choman dal typické zámecké papuče, které pravděpodobně zapomenul vrátit po prázdninové prohlídce hradu Pecka…

19.11.07  pasťa

Jilemnice

Omlouváme se všem příznivcům, kteří v sobotu 8.prosince sledovali zlatého slavíka. Pozvání do přímého přenosu jsme bohužel museli odmítnout, jelikož se naše grupa účastnila Jilemnického rockování, kde vystoupila skupina Kabát a Soumrak revival (nebo jsem něco popletl??). To je jedno. Původně nám měl Kabát dělat předkapelu, ale na poslední chvíli jsme pořadí prohodili. Jednak jsme chtěli dát klukům šanci zahrát si v atraktivním čase a mimo tuto naší šlechetnost si terminátor Choman nechal ze své sdrátované nohy vyndat asi půl kila železa, takže měl vycházky jen do 22.hodin :o)). Tak už dost kecání… Děkujeme všem fanynkám a fanoušům za podporu, Michalovi za parádní zvuk, Šímovi za donášku piva až na podium a personálu v továrně (kde jsme se nad ránem ocitli) za bolest hlavy…

09.12.07  pasťa

Drazí, celá naše banda od Soumraku Vám ze srdce děkuje za přízeň, kterou jste nám věnovali během roku 2007. Vážíme si toho a budeme se ze všech sil snažit, abychom si takovouto návštěvnost zasloužili i v roce příštím. Kvalita naší PFky je úmyslně malinko zhoršená, ale přesně takhle rozmazaně Vás z podia vnímáme, jen furt nevíme proč... :o))

20.12.07  pasťa

Zálesní Lhota, Nová Paka a Vítkovice

Letošní Vánoce byly ve znamení rokenrolu, to Vám teda povím. A jelikož k rokenrolu patří alkohol a k alkoholu sranda, tak to byly vskutku veselé svátky…

V úterý 25.prosince jsme měli premiéru v Zálesní Lhotě, kde 15 let žádná zábavka nebyla. Pořadatelé i po takto dlouhé pauze vše v pohodě zvládli a na to kolik bylo v tento den po okolí různejch akciček, tak se Vás tu sešlo dost a všichni jsme se dobře pobavili. V pátek 28.12. jsme hráli na úžasné besídce firmy CS Cargo v Nové Pace. Nejsme sice večírková kapela, ale když vynecháme některé úchylné skladby z našeho cd, tak jsme v podstatě typická plesovka, že? :o) Hned druhý den - v sobotu 29.prosince jsme přesně po roce měli tu čest zavítat opět do zasněžených Vítkovic. Zvukaře nám ke kulturáku sice musel vytáhnout traktor, ale jak Michal říká „v pohodě bych to vyjel, ale když se nabídli…“ :o) Neuvěřitelnou radost nám udělala parta věrných z okolí Mříčné a Kundratic, kteří si objednali autobus a v počtu 50ks dorazili do Vítkovic – přátelé fakt si toho strašně moc ceníme, díky! Jediným negativem byl jistý tajtrlík, který se rozhodl během produkce hrát na mé klapky. Varoval jsem ho dvojím shozením z podia, což mu evidentně nestačilo, a proto mi vytáhl z kláves kabely… To mě (starého drsňáka a ranaře) strašně rozčílilo, slezl jsem na parket, dal mu přes držku, zapojil si znova šňůry do varhan a šel hrát dál, ale jinak jsem kliďas :o). Ještě musím prozradit jednu věc. Všimněte si někdy našeho Chomrsoníka při hře na basu, když udělá chybu – má pštrosí syndrom. Okamžitě se stáhne ke svému aparátu, otočí se zády k publiku a dělá strašně nenápadnýho – z toho důvodu ho většinu večera vidíte pouze zezadu.

Tak dosti kecání, rok 2007 je definitivně v … pryč a nezbývá než trošku zavzpomínat. Během tohoto roku jsme pro Vás odehráli celkem 29 tanečních zábav a dle mé soukromé statistiky nás navštívilo neuvěřitelných 5000 lidí. Všem Vám patří obrovské DÍKY a poklona z naší strany! Je nám jasný, že se všem nemusí líbit jak to děláme, ale věřte, že to tak budeme dělat i nadále, prostě FALEŠNĚ, ALE S RADOSTÍ !!!

30.12.07  pasťa