22.06 - Nová Paka

12.07 - Holany

13.07 - Sekeřice

03.08 - Peřimov

10.08 - Semily

 2005,  2006,  2007,  2008,  2009,  2010,  2011,  2012,  2013,  2014,  2015,  2016,  2017,  2018,  2019,  2020,  2021,  2022,  2023,  2024,

Moclik 40

Ano, právě v těchto dnech slaví náš frontman životní jubileum.

Za celou kapelu mu vinšujeme:
Drsný hlas a žádný stud
měkká játra, pevný úd.
Spoustu skvělých nových fláků
přeje parta úchyláků... :-)

19.01.16  pasťa

Poniklá + Česká televize

Fotky z akce

Koncertní sezonu 2016 jsme odstartovali 23.ledna v Poniklé, kde tradičně vystupujeme jako hosté v závěru sportovního plesu. Velice milí a obětaví pořadatelé si to nedají rozmluvit a stále si Soumrak zvou na akci, na kterou se vlastně vůbec nehodíme. Možná je to díky našim sportovně laděným písním, jako je Hymna poraženého mužstva nebo Honěná :-). Akce jinak velice povedená, hojná účast, plný parket hned od první písničky, takže mooožná, že se za rok opět uvidíme :-).

V neděli na ČT2, v dokumentu Dobrý večer v každém čase, si Soumrak užil svých 5 minut slávy se songem Svět pohádek, který Česká televize natáčela vloni na náměstí v Jilemnici. Pravda, 5 minut slávy nám zkrátili asi na 40 sekund, ale i tak je to na začátek dobrý. Teď už nám zbývá jen natočit Bestofku a pak skončit na drogách nebo na TV Šlágr :-).

Celý dokument můžete shlédnout zde: ARCHIV ČT
(naše ksichty jsou k vidění v čase 26min 30s.)

25.01.16  pasťa

Roztoky

Poměrně nudnou plesovou sezonu nám v sobotu 13.února příjemně osvěžil festiválek v Roztokách. Ačkoliv bylo v okolí bálů víc než dost, tak se do místní sokolovny sjelo spousta příznivců rockové muziky, zaplnili sál a pařilo se až do ranních hodin. Hezké to bylo.
Hned zjara pro Vás chystáme spoustu novinek – ve výrobě jsou nová trička, budeme točit dva nové videoklipy a do toho spousta koncertů. Na letošní sezonu už se moc těšíme.

16.02.16  pasťa

Košťálov

Fotky z akce

Na pár akcí jsme si letos přizvali „na pomoc“ kapelu Unisono. První společný koncert se konal v sobotu 26.března v Košťálově. Starší generace, která si tuto skupinu pamatuje, tak si určitě přišla na své, neb kluci jsou stále ve skvělé formě. Druhá půlka večera už patřila Soumraku a následné dozvuky na baru, spojené s oslavou letního času, způsobily, že návrat domů proběhl až v půl šesté ráno, což se nám už dlouho nestalo :-).
Velikonoční pondělí jsem si byl zpříjemnit krásnou túrou po Klokočských skalách. No, když je výdej, tak musí následovat příjem. Takže veškeré spálené kalorie jsem se rozhodl doplnit v Turnově, v restauraci Plaudit. Blažený pocit z tankové plzínky byl umocněn tóny Námořnické, kterou si tu někdo z hostů pouštěl na mobilu. To potěší.

29.03.16  pasťa

Natáčení klipu Sny

Fotky z akce

Ve středu 20.dubna proběhlo natáčení klipu na píseň Sny. Vše se uskutečnilo pod oborným dohledem režiséra, scénáristy, kameramana, střihače a producenta v jedné osobě. Tímto všeumělcem není nikdo jiný než Hanýsek, kterému tímto velice děkujeme :-). Dále bychom chtěli za pomoc poděkovat Ludvovi, Koláčovi, Standovi Benešovi a v neposlední řadě i SD Jilm. Na výsledek se můžete těšit již brzy :-).

22.04.16  pasťa

Karpacz

První letošní open air jsme si střihli na prvního máje v polském městečku Karpacz. (V těchto místech bych se normálně rozpovídal o mém šestém smyslu, který mi poradil, abych se v Trutnově na benzínce předzásobil plzínkou, neb v Polsku žádná nebude, ale mám zakázáno psát zde o alkoholu). Cesta nám utíkala hezky a v autě byla sranda. (Nyní bych normálně zmínil s jakým pikantním zážitkem se nám naše pěvkyně cestou svěřila, ale zakázala mi to). Přímo naproti podiu se tyčil zasněžený hřeben Krkonoš, ze kterého šla pěkná zima. (Právě teď bych popsal scénku jak vystřiženou z filmu, kdy nejmenovaný člen našeho orchestru couval od podia a narval to do obřího květináče, který posunul i s dopravní značkou o půl metru jinam, ale pan Pávek mi to zakázal). Cestou zpět nás zaujal barák, kterej si někdo nechal postavit na střeše. (Jenže mnohem zajímavější bylo, že na Tínku přišla jistá potřeba, která ovlivňovala v podstatě celou cestu domů, ale nesmím o tom prozradit více). No a večer jsme přijeli domů.

02.05.16  pasťa

Jilemnice a Bukovno

Fotky z akce

Sobotu 14. května jsme odstartovali koncertem na Májovém jarmarku v Jilemnici. Tradičně plné náměstí pohodových lidí, dobře se nám hrálo. Následoval přesun do Bukovna, kde jsme naopak byli rádi, že se akce konala v místní sokolovně. Večer se citelně ochladilo a střecha nad hlavou byla jistota. Zdejší sál jsme navštívili téměř na den přesně po deseti letech (naposledy jsme zde vrzali 29.4.2006). Výborná akustika a výborná Plzeň se postarali o naši výbornou náladu jak na podiu, tak následně pod podiem. Byl to jářku výživný večírek a po dlouhé době nikdo z kapely neřídil, takže jsme se odvázali jak za starých časů :-). Kolem Boleslavi hrajeme spíše zřídka, ale o to více tu máme věrných fanoušků, kamarádů a kamarádek, kteří nás přišli podpořit, za což všem moooc děkujeme.

16.05.16  pasťa

Peřimov

Fotky z akce

Společný koncert s kapelou Schodiště se konal v sobotu 21.května v Peřimově. Pořadatelé, na naše přání, vybudovali krásné a prostorné podium, které celý areál zdokonalilo. Naše vystoupení jsme takticky rozdělili na dvě poloviny. Během přestávky jsem si všiml, jak Doktor nervózně obchází podium a vše si tak nějak okem proměřuje. Následně přinesl pivo a položil ho Moclikoj k mikrofonu. Bylo mi to divný, ale říkal jsem si, že si takto kolegové asi pomáhají. Za chvilku mi zřejmě přinese pivko Cihla. Uplynulo asi 10 minut a Doktor za mnou přišel, jestli jako hodláme uklidit z podia svoji nástrojovku, načež jsem mu vysvětlil, že ještě budeme hrát. Doktor se usmál, sbalil pivo a odešel :-).

18.05.16  pasťa

DVD 10 let v Kruhu

Každý, kdo byl vloni na našem výročním koncertu v Kruhu, tak jistě potvrdí, jaká tam byla skvělá atmosféra. Ačkoliv pršelo, tak se sešlo několik stovek lidí a průřez celým večerem zaznamenal Vráťa Horčík na dvě kamery, setříhal do dvouhodinového záznamu a celkem 33 písní čeká jen na Vás. Výsledek jeho práce je na světě a za pouhých 100,- Kaček si můžete toto zbrusu nové dítko pořídit na všech našich akcích nebo v prodejně Jilemnická elektra.

24.05.16  pasťa

Brodek

Fotky z akce

Odpolední přívalové bouřky nasvědčovaly tomu, že se v sobotu 28.května snad ani nic konat nebude. Ale příroda se nakonec umoudřila a večer už bylo krásně. Akce byla letos poznamenána krapet nižší návštěvností, která byla zřejmě způsobena množstvím akcí v okolí, ale i tak to byl úžasnej večírek. Brodek je pro nás prostě srdeční záležitost.

30.05.16  pasťa

Doksy a Brod

Víkendový dvoják započal v pátek 3.června na tradičním motosraze FOE Doksy. Hráli jsme na druhém podiu, které bylo kryté, což nám pravděpodobně zajistilo plný parket lidí, jelikož venku chcalo. Opět dorazila spousta známých, takže nálada byla výborná. S každým jsme si dali panáčka…, no a najednou se mnou Choman klepe ve dvě ráno doma před barákem.
Krátký spánek a večer razíme do Železného Brodu na jarmark. Je těžké na podiu vystřídat nějaký revival, jelikož většina českých konzumentů má prostě ráda náhražky, ale i tak se našla spousta lidí, kteří ocenili naši tvorbu a dokonce si přišli koupit CD. To zahřeje u srdce. Podium, které je v Brodě vyvýšeno asi 3m nad parketem, mi nejprve připadalo poněkud divné, ale následně jsem za to byl rád. Jistý maník (na triku měl trefný nápis „alkohol dělá z lidí E!E“) se po celou dobu našeho vystoupení snažil na podium dostat, ale vždy spadnul z výšky na záda. Pokaždé se zvednul a šel to zkusit znova. Máš můj obdiv, gumový muži! Já bych takovýto pád vydržel jen jednou a pak bych měsíc chodil na rehabilitace… :-).

06.06.16  pasťa

Žďár nad Metují

Fotky z akce

Svatojánský jarmark se v této obci konal v sobotu 18.června. Pořadatelé si Soumrak pozvali na základě toho, že nás slyšeli vloni na motosraze v Lužanech, kde jsme hráli někdy kolem druhé hodiny ranní. Tak snad svého kroku nyní nelitují :-). Každopádně klobouk dolů, že se ještě stále najdou nadšenci, kteří si pozvou v podstatě neznámou kapelu, hrající převážně vlastní tvorbu a nebojí se toho. Akce to byla velice příjemná, dobře zorganizovaná a my si pozvání velice vážíme. Díky.

21.06.16  pasťa

Kruh

Fotky z akce

V sobotu 25.června proběhl v Kruhu křest našeho DVD. Vloni jsme ho natáčeli a chcalo. Letos při křtu jakbysmet. Pořádat akci poslední víkend v červnu je evidentně prokletí. Nicméně se vše povedlo a hlavně jsme to dostatečně zapili… Všem děkujeme za hojnou účast a za týden se uvidíme v Branný. Dobrou noc.

27.06.16  pasťa

Horní Branná a Martinice

Fotky z akce

Léto, dovolenky a čundry jsou v plném proudu a já jsem se konečně dostal k tomu, abych napsal pár řádek o uplynulých dvou víkendech.
První prázdninovou sobotu, tedy 2.července, jsme hráli, spolu s kamarády z Alibirocku, v Horní Branné u zámku. V podstatě celý večer pršelo, a přesto byl plný parket lidí, což se jen tak nevidí :-). Tančil jsem dokonce i já a to už je co říct…
Následující sobotu (9.července) pořádal spolek Enduro Martinice koncert kapely Arakain na místním zimním stadionu. Sešli jsme se na místě činu již v 17h a měli jsme tak čas probrat v kapele pár důležitých interních témat. Víte, taková kapela to není jen tak… To máte šňůry, pivo, bedny, pivo, dráty, pivo, mikrofony, kořalka, kytary, pivo, struny, kořalka, repráky, pivo… Prostě poslední dobou toho koncertování bylo nějak hodně a tak jsme se s Chomanem rozhodli, že přestaneme pít. Já své rozhodnutí vzápětí omezil pouze na kořalku, což mi vydrželo až do půl osmé večerní !!! Choman (zatím) stále nepije. Nyní už k věci. Soumrak odstartoval svým vystoupením tuto velice dobře připravenou a zorganizovanou akci. Za denního světla (a za střízliva) je to pro kapelu malinko těžší, ale vše fungovalo. Děkujeme za pozvání a pořadatelům přejeme hodně sil do další činnosti.
Jak jsem již psal, dost bylo Soumraku !!! Je třeba si dát pauzu a zregenerovat. Měsíční volno si každý užijeme po svém a v půlce srpna to opět rozjedeme na plný koule. Během posledních třech prázdninových víkendů nás čeká 7 koncertů, na které se už teď moc těšíme. Užívejte léto, NAZDAR :-).

14.07.16  pasťa

Pohoří

Fotky z akce

Legendární parket na konci světa. Ačkoliv se nachází kousek od naší domoviny, tak jsme zde hráli prvně a dokonce tu většina z nás také poprvé v životě byla. Výjimku tvoří pouze Choman, který tu prý kdysi asi byl, ale neví přesně, jestli přímo tady a jestli to byl on. Každý, kdo v sobotu 13.srpna dorazil, tak mohl zažít teplou letní noc, plnou rokenrolu a alkoholu. Moc jsme si to užili a děkujeme za pozvání.

15.08.16  pasťa

Víkendový čtverák

Fotky z akce

Myslím si, že vydržím fakt hodně, ale tohle by srazilo do kolen i Iggyho Poppa :-). Celé to začalo v pátek 19.srpna v Nové Pace (to mi ještě bylo celkem fajn). Na dvoře MKS bylo připraveno podium, ale svojí velikostí odpovídalo spíše praktikáblu pro bubeníčka. Při troše úsporných opatření se na něj kapela tak nějak nacpala, tedy krom mě. Na mě zbylo čestné místo vedle podia. Naštěstí měli na baru kávovej rum a ten mi pomohl zahnat ponížení.
V sobotu odpoledne nás čekalo velmi příjemné vystoupení na festivale v Klokočí a pak rychlý přesun na Nouzov. Návrat domů opět někdy nad ránem (už mi není úplně fajn).
No a je tady neděle a tradiční pouťové dozvuky U splavu. Jediný, co mě drží nad vodou, je pohled na Afroše s panem Baštíkem, kteří to též táhnou od pátku nonstop a vypadají (alespoň doufám) ještě hůř než já. Pondělní probuzení do reality bych nepřál ani nepříteli. Nicméně z víkendu máme spoustu krásných a humorných zážitků, nojo, jenže si je nikdo nepamatuje…

23.08.16  pasťa

Saunafest a Lužany

Prázdniny jsme zakončili se vší parádou na dvou úžasných akcích.
V sobotu 27.srpna se konal již sedmý ročník vyhlášeného Saunafestu ve Víchové. Troufám si říci, že je to asi největší akce tohoto typu na Jilemnicku. Pořádající Káča nám na podium neustále posílala vychlazené plzínky, že jsme je ani nestíhali konzumovat, což je u nás vskutku nevídané. Moc děkujeme :-).
Po našem více než dvouhodinovém setu následoval přesun na další velkolepou akci, na motosraz do Lužan, který jsme svým vystoupením zakončovali. Drsní a pokérovaní chlápci v kůži jsou vlastně naprostí pohodáři, kteří nás mezi sebe přijali a i v pokročilou noční (skoro ranní) hodinu byl pod podiem hodně slušnej dav. Milanovi ještě jednou moc děkujeme za pozvání, kterého si fakt vážíme.
No a nyní si dáme měsíční pauzu, abychom si užili babího léta. Děkujeme všem kamarádům, kamarádkám a vůbec všem kdo na nás chodí, za podporu na všech open airech, kterých bylo letos požehnaně. Na podzim se zase uvidíme v začouzených kulturácích, které mají taky svoji nezapomenutelnou atmosféru. Díky a nazdar.

30.08.16  pasťa

Roztoky

Fotky z akce

Posvícenská merenda vyšla letos na sobotu 8.října. Jako hosta jsme si tentokráte vzali kapelu Suffering Souls, kteří večírek příjemně odstartovali. Adélka, u příležitosti svých 25. narozenin, koupila soudek plzeňského piva a konečně nám ho předala (vozila ho 5 let v autě). Prý je velice neslušné, když chlap prozradí věk své kolegyně, tak jsem to takhle fikaně zaonačil. Nicméně se mi díky tomu splnil můj sen – točil jsem si pivo přímo na podiu během produkce. Paráda. A nad ránem, cestou domů, se mi splnil druhý sen – táhl jsem si s sebou dvě ženský. Taky paráda :-).
Jinak poctivě pracujeme na další tvorbě – minulý týden vznikla na zkoušce nová hitovka Chce se mi řvát, kterou Vám premiérově zahrajeme v Karlovicích.

Choman stále nepije (poznámka redaktora).

11.10.16  pasťa

Karlovice nikdy více...

Fotky z akce

Ba naopak. Bylo to úžasný, snad ještě lepší než vloni :-). Perfektně zafungovala naše nová píseň „Chce se mi řvát“, kterou jsme byli donuceni zahrát 2x, což běžně neděláme. Takže příští rok zase ve stejný čas, na stejném místě, tedy první sobotu v listopadu.
Kapele Realita děkujeme za skvělý výkon v závěru večera – máte náš obdiv, páč my bychom v tuhle noční hodinu nebyli schopni zahrát ani Hoří :-).

10.11.16  pasťa

Čistá a Mříčná

První svátek Vánoční byl ve znamení rocku. V KD Čistá jste nejprve mohli slyšet kapelu Seven, následně Luboše Odháněla se staronovou partou WIX a závěr večera patřil nám. Den před silvestrem jsme tradičně zavítali do Liďáku ve Mříčné, kde jsme zahráli spolu s kamarády z Alibi rocku. Nyní už ladíme termíny koncertů pro sezonu 2017, což se brzy objeví na webu. Všem děkujeme za podporu a v novém roce plujte jen v čistých vodách :-).

31.12.16  pasťa