22.06 - Nová Paka

12.07 - Holany

13.07 - Sekeřice

03.08 - Peřimov

10.08 - Semily

 2005,  2006,  2007,  2008,  2009,  2010,  2011,  2012,  2013,  2014,  2015,  2016,  2017,  2018,  2019,  2020,  2021,  2022,  2023,  2024,

Poniklá

Fotky z akce

Asi jste si všimli, že od té doby, co Choman skoncoval s alkoholem, tak jsou moje příspěvky poněkud fádní a nudné. Dávno pryč jsou večírky a mejdany, za které by se nemusela stydět ani hodně punková kapela. Kam zmizely doby, kdy jsme po koncertě pokračovali v krasojízdě v nonstop báru či někde na pumpě. Návraty domů zásadně až za světla a v neděli po obědě jsme si už špuntovali vyprošťováka. Texty typu Neděle a Vyvolená budiž toho důkazem. Někdo by si mohl myslet, že stárneme, ale tak to není. V sobotu jsme si s Chomanem opět hezky zavoplendovali a po hraní se vrhli na bar. Pro auto a pro aparát jsme si dojeli až v neděli a následně jsme u lahvové plzínky zavzpomínali na staré časy.
V pondělí ráno jsem měl jen jedno jediné přání – už aby Choman zase přestal pít…

23.01.17  pasťa

Svojek

Fotky z akce

Krásný večer jsme zažili 11.března ve Svojku. Do nejhezčího kulturáku na okolí si nás pozvali hoši z Tampelbandu, abychom tu, spolu s nimi, něco zahráli, zazpívali a samozřejmě i něco vypili. Povedlo se myslím všechno :-). Asi už jste si zvykli, že zpravidla hrajeme jako první (má to své důvody…), a 95% našeho repertoáru už tvoří výhradně vlastní skladby, na kterých neustále pracujeme. Na rozdíl od nás hraje TB staré a prověřené rockové fláky, které zvednou ze židle i zbytek osazenstva. Jsme přesvědčeni, že během večera si každý přijde na své a má to svoje kouzlo. Děkujeme za pozvání a je jisté, že se s klucíma ještě někde na podiu potkáme :-).

17.02.17  pasťa

Turnov a Košťálov

Fotky z akce

Náročný velikonoční víkend je za námi. Pátek 14.dubna byl ve znamení komorního vystoupení v turnovském klubu KUS. O skvělý zvuk se postaral mistr Afroš, který nás, spolu s panem Baštíkem, zvučil a osvětloval ještě druhý den v Košťálově, kam jsme si na výpomoc přizvali kluky z Koneckonců. Teď si dáme zase měsíc pauzičku a pak už pojedeme v podstatě každý víkend až do podzimu :-).

04.04.17  pasťa

Bělá a Brodek

Dva víkendy, dvoje hraní a z kalendáře jsme odškrtli další dva splněné koncerty. Bělá pod Bezdězem proběhla v sobotu 13.května a o týden později, tedy 20.května, jsme zavítali do Brodku. Prosazovat vlastní tvorbu v zemi revivalů není jednoduchý boj, ale o to víc potěší, když to někde funguje. Brodek budiž toho důkazem.

23.05.17  pasťa

Kundratice a Koberovy

Uf, víkendový dvoják je za námi. V sobotu 27.května jsme nejprve hráli na takové menší soukromé akci pro několik stovek lidí. Večer jsme nářadíčko rozbalili ještě jednou, a sice v Koberovech. Přímo vedle podia byl bar, takže jsme si mohli během hraní kdykoliv odskočit třeba na panáka. Děkujeme návštěvníkům obou akcí a příští sobotu se na Vás těšíme ve Svojku, kde hrajeme od 20h.

30.05.17  pasťa

Svojek a Jinolice

Fotky z akce

Opět po pěti letech oslavili svoječtí hasiči své výročí. V sobotu 3.června byla snad v každé obci nějaká hudební akce, ale i při této konkurenci se ve Svojku sešlo mraky lidí. Pěkné to bylo.
Následující sobotu 10.června jsme zavítali na motosraz FOE, který se tentokrát konal v Jinolicích. Perfektně zorganizovaná akce, motorkáři už jsou naši staří dobří kamarádi. Pár minut před začátkem naší produkce se mi rozpadl napájecí adaptér od kláves, což nebyla příjemná situace. Naštěstí každá akce má svého zvukaře a každý zvukař umí prostě všechno. Během chvilky mi Vojta vše opravil a zachránil tak v podstatě celý motosraz, který by bez Soumraku nejspíše zkolaboval. Vojto díky, máš to u mě a počítám, že Tvůj výrobek mi bude ještě minimálně 2 roky sloužit :-).

13.06.17  pasťa

Rohozec a Libáň

Fotky z akce

Festivalová sezona jede na plný pecky a naše těleso v sobotu 17.června zavítalo na Rohozecké pivní slavnosti. Akci jsme svým vystoupením zahajovali a ve 13h jsme tolik lidí vůbec nečekali. V galerii jsou krásné fotky od Martina Palduse, kterému tímto děkujeme.
Článek od Jiřího Macka z Boleslavského deníku je k přečtení ZDE.

Večer nás ještě čekalo vystoupení na Libáňské hvězdné noci. Kvůli dešti bylo vše trochu posunuto a tak jsme si alespoň stihli užít skvělý koncert kapely Děda Mládek illegal band, kteří hráli před námi. Báli jsme se, že kvůli počasí všichni utečou, ale opak byl pravdou. Libáň - děkujeme za parádní večer.

21.06.17  pasťa

Semily, Pohoří a Semčice

Asi už jsem starej, ale 3x po sobě to nezvládám. Respektive jsme to zvládli, ale já se z toho probírám ještě dnes a to už je úterý… Tak jak to probíhalo. Krásné sobotní ráno s datem 24.června. Dny se nám již sice začínají zkracovat, ale festivalová sezona právě startuje. Choman kolem 10h ranní posbíral krkonošskou část kapely a vzorně nás nejprve odvezl do Hrabačova na benzínku, abychom posnídali (pivko). Krátce po poledni nás čekalo první vystoupení v Semilech na pouti. Ačkoliv jsme parta drsných námořníků a námořnic, tak kytička, kterou každému z kapely přinesl jeden hošík po vystoupení, tak ta nás vážně moc potěšila a téměř dojala, bylo to od srdce, díky.
Když jsme se náležitě vyblbnuli na pouťových atrakcích, tak následovalo přemístění na Pohoří, kde se konal první ročník festivalu Pohoří fest a dle návštěvnosti se akce nadmíru vydařila. Bohužel jsme se zde nemohli dlouho zdržovat, páč zanedlouho ještě hrajeme v Semčicích. Zde došlo k dramaturgické změně a nakonec jsme hráli až nakonec. Únava přemohla naše těla a po koncertě jsme rovnou jeli domů, což bylo v podstatě za svítání. V neděli jsem prospal skoro celý den (vyjma večerního posezení v Kruhu na Rychtě s Chomanem).
Všem pořadatelům děkujeme za pozvání, za perfektní servis a přejeme mnoho zdaru do dalšího počínání, neb je to v dnešní době práce nelehká.

27.06.17  pasťa

Jilemnice a Klokočí

Fotky z akce

Dvě krásná místa, dva úžasné koncerty.
14.července jsme zakončovali páteční program Krakonošových letních podvečerů v Jilemnici. Jako tradičně narvané náměstí a skvělá nálada.
Druhý den nás kormidlo dovedlo do Klokočí, kde se konal festival Klokofest 2017. Je to jasný důkaz toho, že i malá vesnička dokáže udělat velikou věc. Vše jen samozřejmě díky nadšení a obětavosti místních pořadatelů v čele s Rudou, kterému tímto děkujeme za pozvání. Bylo to jedno z nejlepších hraní letošního roku. Budeme ještě dlouho čerpat sílu z atmosféry, kterou jste pod podiem vytvořili. Děkujeme !!!

17.07.17  pasťa

Rovensko

Na místním hřišti jsme již kdysi hráli, ale tentokrát si nás sem pozvali kamarádi z kapely Rouden band, jejichž historie se začala psát někdy v roce 1982. Tou dobou ještě polovina naší kapelky nebyla na světě. Nicméně v sobotu 22.července jsme se sešli na jednom podiu a společně si užili krásnou letní noc. Zážitkem večera byl jakýsi naspídovaný chlapík neurčitého věku, který tančil i když nikdo nehrál :-).

24.07.17  pasťa

Žehrov

Deštivé počasí se podepsalo na trošku nižší návštěvnosti na Žehrově, kde jsme spolu s Laylou hráli v pátek 11.srpna. Po dovolenkové pauze jsme se alespoň řádně rozehráli na druhou půlku prázdnin, kdy budeme opět koncertovat každý víkend. Tento týden dokonce v sobotu i v neděli, těšíme se na Vás :-).

14.08.17  pasťa

Nouzov a Dolní Sytová

Je sobota odpoledne a já si u Chomana vyzvedávám kapelní káru. Rozhodl jsem se totiž, že to dneska na Nouzov odřídím (tedy pouze tam). Při té příležitosti se ptám našeho basmena, kdo jako bude řídit zítra? Nechápavě se mě ptá - jako kam? Nojo, v sobotu odpoledne se Choman konečně dozvěděl, že v neděli hrajeme ještě u Splavu.
A jak to tedy probíhalo. Nouzov je místo magické, ze kterého je při západu slunce úžasný výhled na Ještěd. Hráli jsme zde již popáté a pokaždé je to nádherný pohled. Možná hezčí než na nás. Nicméně Nouzovem vždy končí léto, což se potvrdilo i letos. Počasí sice vydrželo bez jediné kapky, ale zima už je večer pořádná.
Nedělní dozvuky u Splavu, to je prostě ideální příležitost, abychom zahráli Neděli, ačkoliv to v playlistu nebylo. No a to je druhá informace, kterou jsme nechtěně zatajili Chomanoj. Zmatený basák se to dozvěděl až během písničky, což bylo krapet pozdě, ale o to větší to byl punkrock.

22.08.17  pasťa

Lužany

Další motosraz je minulostí. V Lužanech jsme hráli už v 15h odpoledne a na podiu bylo jako v pekle. Po vystoupení jsme tedy nesměli podcenit pitný režim a vrhli jsme se ke stánkům. Dopadlo to opět tak, jak před týdnem pravil pořadatel na Nouzově: „Soumrak je kapela, která nám tady hraje vlastně zadarmo, protože veškerý honorář stejně donesou rovnou k báru…“. Asi to s námi už jiný nebude :-). Děkujeme všem fanouškům, kteří i v tom palermu vydrželi pod podiem. Motorkářům děkujeme za pozvání a v září se sejdeme ve Mšeně na Kokořínské motojízdě.

28.08.17  pasťa

Saunafest

Čtrnáctým rokem se potácíme po všech možných podiích v kraji, po nocích skládáme písničky, o víkendech pořádně nespíme, jíme po benzínkách a neděle jsou tradičně ve znamení těžkých kocovin. Proč tohle všechno vlastně děláme? Právě pro ten pocit, který jsme zažili na Saunafestu. Jedním slovem paráda a obrovské poděkování patří pořadatelům a všem zúčastněným. Já osobně ještě děkuji blonďaté dívce z první řady, která mě po vystoupení obdarovala pozdravem „dobrý den“. Choman mě vzápětí uklidnil, jelikož jemu prý omladina vyká již několik let a prej to je známka úcty :-).

04.09.17  pasťa

Mšeno

Po letech si nás motorkáři opět pozvali na Kokořínskou motojízdu. A byla to fakt jízda. Na podium jsme vylezli někdy kolem jedné ráno a nevěřili bychom, kolik lidí si nás přijde v tuto hodinu a v tomto mrazivém počasí poslechnout. Bylo to velice příjemné, díky všem !!! Dokonce jste nám odpustili i poněkud ošizenou sestavu, ve které bychom se měli přejmenovat spíše na Lazaret band. Chomanoj na fotbale (kde jinde, že…) křupla klíční kost a tak díky bolesti sotva udrží chcaní, natož basu. Ale je to prostě pankáč, odehrál celý koncert a ani nepípnul. Na paničitelku Tínu skočil bacil zákeřný a tak místo na podiu popíjela horkou slivovici doma. My ostatní jsme se do postele dostali až kolem šesté ráno, ale stálo to za to.

20.09.17  pasťa

Rychnov

Tentokrát si nás motorkáři pozvali do Rychnova u Jablonce nad Nisou. V podstatě jsme zde jen předskočili před klukama, kteří se převlíkají za jiný kluky, aby se těmto klukům co nejvíce podobali. Hlavní hvězdou večera tedy byli tihle kluci, ačkoliv ta sláva vlastně patří úplně jiným klukům. Večírek ještě zakončovala partička Dangar Six, se kterými jsme se setkali již vloni na Klokočí, ale letos jsme je bohužel nestihli, páč žijeme novej život a chodíme včas spát.
Nedalo mi to a snažil jsem se vygooglit nějaké informace o městečku Rychnov: „Ves Richnow byla založena ve 14. století a v současnosti zde žije 2700 obyvatel...“. Nikde ovšem není zmínka o jediném slavném rodákovi. Přitom se právě tady narodil Afroš.

04.10.17  pasťa

Roztoky

Tradiční posvícení, tradiční zábava, tradičně povedená akce, tradiční ranní návrat domů, tradiční nedělní kocovina, tradičně všem děkujeme… :-)

09.10.17  pasťa

Hodkovice

Díky všem, kteří v sobotu vydrželi až do půlnoci a přišli nás k podiu podpořit.

A co je jinak u Soumraku nového? Máme novou zkušebnu a začali jsme v ní makat na novém CD, které bychom chtěli vydat někdy na jaře příštího roku. Nedávno jsem se někde dočetl, že Leonardo da Vinci za svého života prodal pouze jeden jediný obraz a přesto to nevzdal a maloval dál. Nyní ho zná celý svět. Podobné to je poslední dobou i s prodejem CD nosičů, doba jim prostě nepřeje, ale my to děláme pro další generaci :-).

13.11.17  pasťa

Čistá a Mříčná

Závěr roku jsme si užili 25.12. v Čisté na Mladoboleslavsku a úplné vyvrcholení nastalo tradičně 29.12. ve Mříčné. Opět jste nám dokázali, že to má nějaký smysl. Díky všem, oslavujte opatrně a příští rok se na vás na všechny opět těšíme. Váš Soumrak.

30.12.17  pasťa