22.06 - Nová Paka

12.07 - Holany

13.07 - Sekeřice

03.08 - Peřimov

10.08 - Semily

 2005,  2006,  2007,  2008,  2009,  2010,  2011,  2012,  2013,  2014,  2015,  2016,  2017,  2018,  2019,  2020,  2021,  2022,  2023,  2024,

Semily

Fotky z akce

Po zimní odmlce Soumrak opět zahájil pravidelné koncertování. Rok 2013 jsme odstartovali v pátek 15.ledna v KC Golf Semily. Až sem se vypravili věrní posluchači od Mnichova Hradiště. Hned ve dveřích s úžasem zjistili, že se jedná o maturitní ples a ve svých džínsových stejnokrojích bohužel nezapadnou mezi společensky oděný dav. Museli se tedy otočit a odjet zase domů, což nás moc mrzí. Navíc mi i z dalších zdrojů přišla výtka, že vůbec nikde neuvádíme typ akce, na které hrajeme. Z toho důvodu se budu snažit v sekci Koncerty včas doplňovat veškeré informace, aby bylo hned jasno, zda–li se jedná o ples, koncert, festival, či klasickou zábavku.
Takže aby bylo jasno, typické soumrakovské vystoupení začíná až 2.března v Roztokách. Připravili jsme pro Vás spoustu novinek, obměnili jsme téměř polovinu repertoáru. Spoustu písniček jsme přestali hrát, ale naopak od nás uslyšíte songy, které jste ještě nikdy neslyšeli. Také jsme oprášili pár historických kousků a předělali je do nového kabátu. Dále s námi na podiu už opět uvidíte a uslyšíte Vendulku. Myslím, že se máme na co těšit. :-)

19.02.13  pasťa

Roztoky

Fotky z akce

Tradiční maškarní veselice se letos konala v sobotu 2.března. Do kapely se nám vrátila Vendulka a Soumrak už je tedy opět v plné síle. V galerii najdete tentokráte větší dávku fotek, neboť naši fotografové se snažili zachytit co nejvíce krásných masek. Tak, a já se jdu konečně vyspat…

04.03.13  pasťa

Janova Hora

Fotky z akce

Poněkud extrémní koncert nás čekal v sobotu 23.března na Janově Hoře. Ačkoliv již nastalo astronomické jaro, tak Krakonoš si toho ještě evidentně nevšiml. Naše vozy nás dopravili tak vysoko, jak jen to šlo. Další postup už byl možný pouze díky vyslanému Defenderu, do kterého jsme přeložili veškerý aparát. Tento vůz vyjel tam, kam se normálně nedá ani vyjít. Při jízdě po sjezdovce mi připadalo, že se každou chvíli už zaručeně převrátíme a na hlavě mi skončí chomanova stokilová basová bedna. Naštěstí jsme se ve zdraví dostali až na chatu Hubertka a mohl začít mrazivý mejdan ve stanu. Po první sérii jsme vydýchali teploměr na úžasných -5 stupňů a to už se dalo vydržet :-). V žilách nám během večera začal kolovat místo krve svařák, pro který jsme si chodili k baru, jenž byl v neustálém obležení všech přítomných lidiček. Při jedné mačkanici ve frontě mi jistý mladík, stojící vedle dost fešné blondénky, povídal: „…hale, tlač se jak chceš, ale na tuhle slečnu se nemačkej“. Načež mu dívka něco špitla do ucha, a mládenec mi úsměvem na rtu řekl: „jo ty seš muzikant, tak ty se můžeš slečny klidně i dotýkat…“. Tak přesně kvůli tomuhle jsme si kdysi kapelu založili :-).

19.03.13  pasťa

Svojek

Fotky z akce

13.dubna, roku letošního, zúčastnila se prej kapelka naše Rockové štafety ve Svojku. Akce to byla dobrá, účast hojná, povedený večírek. U baru, kam jsme se přemístili rovnou z podia, mi bylo z několika míst vyčítáno, proč jsme hráli pouze necelých 40 minut. Odpověď je naprosto jednoduchá. Mocloš se v pátek, v rámci tréninku, natolik „vyladil“, že se skoro divím, že do Svojku vůbec dorazil. Následně podplatil pořadatele, aby nás po desáté písničce „utnul“, páč víc by prostě odehrát nezvládl :-). Ámen.

15.04.13  pasťa

Bělá pod Bezdězem

Fotky z akce

Pod královským hradem Bezděz nachází se městečko Bělá. Do místního klubu Sokolovna si nás v sobotu 20.dubna pozval Luboš Odháněl se svojí kapelou, abychom pár něžnými písněmi odstartovali večírek. Jelikož už máme rozum a nechceme zase v kómatu proflákat celou neděli, tak jsme se již v autě dohodli, že hned jak sbalíme (cca ve 22 hod.), tak frčíme domů. Když mě Kukýno v 03.30 hod. vykládal před barákem, bylo mi jasné, že se něco nepovedlo. Ale stálo to za to, jelikož jsem na baru zaslechl geniální hlášku:

Tři stupně obezity:

1/ nevidíš si na něj
2/ nevidíš si na něj ani když ti stojí
3/ nevidíš kdo ti ho kouří

22.04.13  pasťa

Hrádek nad Nisou

Fotky z akce

Rock moto vejkend je název motorkářského srazu, který se konal 3.-5.května v Hrádku nad Nisou. My jsme zakončovali páteční hudební produkci a bylo nám moc líto, že motorkářům nepřálo počasí. Celý den lilo a ještě k tomu byla docela zima, díky čemuž byla slabší i účast. Jinak ovšem velice dobře zorganizovaná akce.

06.05.13  pasťa

Jilemnice a Bakov nad Jizerou

Ráno, v sobotu 18.května, se kapela Soumrak probudila se třemi hlavními úkoly:
1) Důstojně zakončit Májový jarmark v Jilemnici
2) Následně se ukázat v Bakově
3) Pokud možno, vše přežít…

Je to k nevíře, ale klaplo to. Jilemnický jarmark nás přivítal již v odpoledních hodinách, kdy slunko vyhnalo z oblohy déšť a náměstí se zaplnilo lidmi, až jsme z toho měli trochu strach. Těsně před vstupem na podium Moclik prohlásil, že bez rumu do toho nejde a tak nám ředitel místního kulturního domu ihned přinesl zmíněný nápoj drsných námořníků. To se to pak hrálo :-). Vystoupení jsme si moooc užili, malinko jsme upravili texty v některých skladbách (přiostřili jsme je) a věkově neomezené publikum reagovalo velmi vstřícně – děkujeme !
Následoval přesun do Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou, kde se od rána konala charitativní akce Dáda days. Moc pěkně připravené zázemí – podium bylo postaveno na jakémsi molu místního jezera a mělo aranže pirátské lodi. Po našem příjezdu zrovna začínala vskutku mistrně hrát kapela Crossband – všem vřele doporučuji. Při vystoupení Soumraku padl na jezero soumrak, na tom není nic divného, ale v té chvíli se z hladiny začalo vypařovat neskutečné množství vody, takže jsme měli hned vše mokré jak po dešti :-). Po nás se nástrojů chopil Luboš Odháněl s kapelou, ale to už se do nás dala zima a naše přemístění k baru asi nemusím více popisovat. Nad ránem jsme se s Chomanem ještě ocitli v roztocké hospůdce, ale to už mám hodně v mlze, zřejmě se za námi táhla jezerní pára až z Bakova…

21.05.13  pasťa

Kundratice

Fotky z akce

Spíše začátek zimy, než konec jara, připomínalo počasí v sobotu 25.května. Pár stupňů nad nulou a do toho občasný déšť. Ještě v devět večer to vypadalo, že se akce v Kundraticích vůbec nebude konat, neb krom pořadatelů a kapely tu nebyl skoro nikdo. Pak se rázem vše zlomilo a kolem desáté byl již taneční parket zaplněn. Nakonec z toho byla úžasná zábavka. Muziku jsme pojmuli trochu punkově, pomalé písně jsme vynechali a rychlé zrychlili, abyste se zahřáli alespoň divokým tancem. Díky všem dorazivším, máte to u nás, vytvořili jste parádní atmosféru.

27.05.13  pasťa

Pecka a Železný Brod

Dvoják, který jsme měli načasovaný přesně na minutu, se konal v sobotu 8.června. Hned po příjezdu na Motosraz Pecka 2013 jsme ovšem zjistili, že vše bude jinak. Díky odpolednímu dešti byl celý program více než o hodinu posunut. Naše vystoupení jsme tedy museli zkrátit na polovinu, jelikož jinak bychom nestihli přejezd na další akci. Visací zámek, který hrál na Pecce hned po nás, jsme tedy neviděli, takže Vám nemohu popsat, jaké to bylo. Nyní ještě malý kviz – Najdete Soumrak na tomto plakátu ? Jasně že ano, jsme tam pod uměleckým pseudonymem „ .. “ (neboli dvě tečky na konci).
Rychlý přesun na Železnobrodský jarmark. Zde před námi vystupoval Vilda Čok, kterého jsme už bohužel nestihli, takže Vám nemohu popsat, jaké to bylo. Následný koncert jsme si ovšem užili naprosto nejvíc, náměstí narvané lidmi až do druhé hodiny ranní, všude okolo spousta stánků a atrakcí, nádhera.
Ač nerad, musím přiznat, že jsem v sobotu zažil první příznak stárnutí. Mladá slečna mě přišla pozvat na panáka, na tom by ještě nebylo nic zvláštního, ale ona mi vykala a prej se znám s její mámou... Choman mě v autě malinko uklidnil slovy: „horší bude, až ti řekne, že se znáš s její babičkou“. No nic, opustíme toto téma. Jistě jste si všimli, že se do Soumraku vrátila Vendulka. Zde jsem u sebe zpozoroval druhý příznak stárnutí, jelikož jsem konečně našel něco pozitivního na mateřství – Vendulína dobrovolně řídí a my se můžeme plně oddávat konzumaci čehokoliv. Doufejme, že bude svého malého Šímu kojit alespoň do patnácti let :-). Cestou domů se zkušená šoférka narovinu zeptala osazenstva v autě, zda-li chceme vykopnout v Nonstop báru, nebo v Zipp báru. Přátelé, dostavil se třetí příznak sešlostí věkem – nechali jsme se odvézt domů, takže Vám nemohu popsat, jaké to tam bylo…

10.06.13  pasťa

Semčice

Fotky z akce

Po čtyřech letech jsme opět zahráli na koupališti v Semčicích u Mladé Boleslavi. V sobotu 15.června se tu konal první ročník festivalu Semčické rockování. Této akci nelze nic vytknout, slušná návštěvnost, skvělý zvuk a světla Standy Beneše, spousta kamarádů, kteří si nás pamatovali ještě z minulých akcí v Semčicích. Jen snad to pivko, safra, značka, kterou zde točili mi prostě nedělá dobře, tak jsem se musel vrhnout do Radlera. Po zjištění, že má pouze 2 volty, jsem si vypočítal, že jich musím vypít aspoň 30. Což se mi tedy nepovedlo a tak jsme se rozhodli, že cestou domů doladíme formu v Příšovicích u pumpy. Nonstop benzínka, vše rozsvícené, u stojanu zaparkované auto, ale dveře zamknuté a nikde nikdo. Nejprve nás napadlo, že to asi bude přepadení, ale to by se nezamykali, takže nám docvaklo, že se vzadu ve skladu jistě dějí ukrutné orgie…

24.06.13  pasťa

Myštěves a Semily

UF!!! Jak začít... Je neděle, půlnoc, teď jsem se probudil, za 5 hodin už budu sedět ve vlaku, popíjet Plzínku a těšit se na čundrování po České Kanadě. Ale ještě se chci s Vámi podělit o pár zážitků z víkendu.
V sobotu, 29.června, jsme v podvečer dorazili do Myštěvsi, kousek od Nového Bydžova. Konala se tu celodenní sportovně-alkoholová akce, která byla zakončena bigbítem. Krásnej areál, spousta stánků s občerstvením, ale pan Blbec (o sobě mluvím) se rozhodl, že grilované kuřátko si dá až po vystoupení. Byl zde totiž spatřen fenomenální úkaz - neuvěřitelná koncentrace krásných dívek a žen na jednom fleku. Nechtěl jsem tedy, aby mi půlka kuřete pokazila moji vymakanou atletickou postavu. No nic, kdo zaváhá, nežere. Když jsme dohráli, tak už byl stánek uzavřen. Rozjařený Choman, který se rozhodl, že tu přenocuje, byl docela překvapen, když jsem se ho ptal v kolik zítra ráno pojedeme. "Kam bysme spolu asi jezdili, vole ?? " Povidám, že v 11 hrajeme v Semilech na pouti. Choman obešel ještě půlku kapely, aby se ujistil, že si nedělám srandu a pak mi už konečně věřil. Dokonce si to i zapamatoval, jelikož již v deset ráno si mě nabral a jeli jsme strávit úžasné nedělní dopoledne do Semil. Jak jsem již psal, tak večeře mi včera neklapla, zato snídaně se vydařila abnormálně. S Moclošem jsme do sebe nalačno nahrnuli pár piv a několikero rumů a... A teď jsem se probudil.
Díky tomu bych Vám málem zapomněl sdělit to tajemství, které Moclik slíbil, že se ho tu dočtete. Nebudu to protahovat - Adélka nenosí podprdu. Vlastnoručně jsem si to v sobotu překontroloval :-). Jestli se Choman rozhodne nenosit trencle, tak se dobrovolně zříkám funkce kontrolóra...

30.06.13  pasťa

Klokočí

Klokočský hudební festival, neboli Klokofest, se letos konal v sobotu 13.července. Nádherná akce v krásném prostředí Klokočských skal, která se může pyšnit nejenom tím, že se neplatí vstupné, ale již v brzkých odpoledních hodinách je tu v podstatě narváno, což spolu asi malinko souvisí. Každopádně je to velice dobrý pořadatelský tah, jelikož všemožných festivalů je letos všude víc než zdrávo a tohle je ideální tah, jak nalákat lidi.
Doslova trn z paty nám opět vytrhl náš bývalý bubeník, kamarád a skvělý to člověk – Láďa Kolačný. Pár dnů před vystoupením jsme mu oznámili, že chudák Kuky leží ve špitále, jelikož ho, při válení se na Mácháči, přepadl vir zákeřný, a my jsme tedy bez bubeníka. Neradi bychom na poslední chvíli rušili domluvená vystoupení a tak se Láďa chopil paliček a bez jediné zkoušky s námi nyní pár kšeftů odehraje. Některé písničky hrál v sobotu prvně v životě a rovnou před publikem, což je docela mazec :-). Láďovi moc děkujeme a Kukymu přejeme brzké uzdravení (RUM, hochu, málo piješ RUM).

16.07.13  pasťa

Jilemnice

Fotky z akce

Z Krakonošových letních podvečerů se stává čím dál kvalitnější a navštěvovanější akce. Naše produkce se konala ve čtvrtek 18.července. Málem jsme museli vše zrušit, neb nejenom Kukyho srazila nemoc do kolen, ale těžce onemocněl i Moclik. S velkým sebezapřením však koncert odehrál, ale sobotní účast na festivalu v Dolánkách už jsme bohužel museli zrušit.
Nyní nás čeká, po dlouhé době, celovečerní zábavka v oblíbeném Brodku u Dětenic a to bude skutečně hodně veliký punk. Zaskakující Láďa Kolačný samozřejmě nezná náš celovečerní repertoár a tak bylo domluveno, že asi po půl roce budeme muset dát zkoušku. Dnes mi přišel od Moclika tento mail: „Takže haló, s Láďou jsme otevřeli novou dimenzi zkoušení. Právě proběhla zkouška po telefonu. Tzn. že zkouška není.. Myslím, že v sobotu to bude pravá nefalšovaná zábava a docela se na to těším..
Kdo zkouší, sere v síni... konec.“

22.07.13  pasťa

Brodek u Dětenic

Fotky z akce

Malá víska, ve které se dějí velké akce. Je skvělé, když na vlastní kůži vidíte, že na některých místech ještě fungují klasické tancovačky, kde se scházejí kamarádi z celého okolí. Jedna z těchto šťastných vesnic je i Brodek. Soumrak zde předvedl své divadlo během tropické noci v sobotu 27.července. Ještě zastřízliva jsem si dal předsevzetí, že po návratu domů nepůjdu spát „na prasáka“, nýbrž že si dám pořádnou sprchu, jelikož každé vypité pivko bylo během pár minut 2x vypoceno. Nojo, jenže pak to přišlo… Nikdo v kapele dnešní noc nepil, všici řídili a Láďa to s pitím moc nepřehání. Takže abych zachránil pracně vybudovanou pověst a čest naší kapely, musel jsem s každým jít na panáka já. Ano, obětoval jsem se za kapelu. Po ranním návratu domů jsem si nesundal ani tričko…

30.07.13  pasťa

Nymburk

Fotky z akce

Nymburská přístavní slavnost se letos konala v sobotu 3.srpna v krásném prostředí parku pod městskými hradbami. Soumrak na tomto festivale vystupoval jako první a druhá kapela. NE, nehráblo mi z vedra, skutečně jsme si dali neplánovaný dvoják. Kytaristu kapely Little fish, která měla vystupovat hned po nás, skolilo úmorné vedro a byl odvezen do nemocnice. Museli jsme tedy odehrát ještě jedno vystoupení, což byl téměř nadlidský výkon. Na podium celou dobu pralo slunce a vznikla tam výheň doslova pekelná. Zpěvačka zmíněné kapely se o nás starala jak o vlastní, stále nám nosila vodu, kterou lila do nás a i na nás, za což moc děkujeme. Ovšem raut, který pro nás pořadatelé připravili v zákulisí, to byla exkluzivní tečka této, jinak velice zdařilé, akce.
Zde je ještě ODKAZ na kompletní fotogalerii celého festivalu.

05.08.13  pasťa

Dolní Sytová

Fotky z akce

Již několik let hrajeme o třetí srpnové neděli v Dolní Sytové U Splavu. Každoročně je to jedna z nejlepších akcí a moc rádi se sem vracíme. Již nyní si nás pořadatelé objednali na příští rok, takže se opět budeme těšit na několik stovek úžasných návštěvníků. Všem, kterým jsem během večera slíbil zahrát nějaký song s věnováním, a nesplnil to, se MOC omlouvám, ale věřte, že přáníček bylo toliko, že jsem si je jednak ani nestíhal zapamatovat a taky by se naše vystoupení začalo trošku podobat pořadu Písničky na přání na Šlágr TV :-).
Během večera jsme dospěli ke zjištění, že rok co rok, když hrajeme právě U Splavu, tak se v Praze pravidelně oteplí o 4st. C. Věru zajímavé… A Moclik si v této konstelaci klidně dovolí upustit na zem trsátko a zcela drze na mě kývnout, abych mu ho podal. Opatrně jsem se tedy ohnul, ale v tom okamžiku za mnou stál Choman, který se před pár hodinami vrátil z hlavního města, kde byl údajně nakupovat…
No nic, večírek se povedl, produkci jsme protáhli až do téměř půl druhé hodiny ranní, všem účastníkům této párty velice děkujeme a pondělní vstávání do práce bylo vskutku zralé na lékařský dohled. Kuky, který se zcela dobrovolně chopil volantu, nedal jinak, než že se ještě musíme cestou ze Sytové stavit v jilemnickém nonstopu. Prej ho strašně baví koukat se, jak do sebe s Chomanem lejeme plzeň a on si u toho vychutnává Colu. Tak jsme našemu mladíkovi nechtěli zkazit radost a Nonstop bár skutečně proběhl. UF…

19.08.13  pasťa

Nouzov

Fotky z akce

Je to ostuda. V sobotu 24.srpna jsme jeli hrát na Nouzov, což je vesnička poblíž Semil, tedy kousek od naší domoviny, a my jsme ji normálně nemohli najít. Museli jsme tedy použít navigaci (nepochopím, jak sem mohla trefit Aduš…). Navigace nás vedla cestou necestou, stále do kopce, do úplných končin, kde se silnička zúžila na cca 2m, ale našli jsme to. V životě by mě nenapadlo, kolik se tu dokáže sejít pohodových lidí a jaká vznikne bezvadná atmosféra. Pořadatelé nám dokonce zajistili i plnou lednici Plzeňského piva, což bylo velice milé překvapení. Dorazilo i spousta známých holek a kluků, takže vydařený večírek. Jen nechápu, jak námořníci vydrželi pít RUM celej život. Já ho pil v sobotu a blbě mi je ještě dneska :-).
Veselý zážitek na závěr: Za Chomanem přišel místní chalupář s výtkou, že děláme moc dlouhý pauzy. Normálně by nás to asi zamrzelo, ale problém byl v tom, že jsme ještě ani nezačali hrát. Choman se snažil situaci urovnat tím, že pánovi vysvětlil, že to co slyšel byla zvuková zkouška a produkce začne až v devět hodin. Na to mu zmíněný muž odvětil: "to už tady nebudu, jdu domu, protože děláte dlouhý pauzy...".

26.08.13  pasťa

Víchová nad Jizerou

Fotky z akce

Poslední prázdninový víkend, sobota 31.srpna, a na nás čekalo asi nejúžasnější zakončení letní sezony. SAUNAFEST ve Víchové nás opravdu mile překvapil. Hrát pro téměř tisíc lidí se nám nestává každý týden a je to vážně nenahraditelný pocit. Zvláště, když na Vás na podiu zbude místo pouze za reprobednou a nejste tedy vidět, ale pouze slyšet (a cítit). No nic, já už jsem si zvykl na různá příkoří, která se mi dějí v naší kapelce :-). Děkujeme pořadatelům za pozvání a za perfektní servis. Kapelám Těsně vedle a Koneckonců za skvělé hudební výkony a Vám všem ostatním za účast a za podporu. Prostě DÍKY !!!

02.09.13  pasťa

Rovensko pod Troskami

Fotky z akce

V poslední době jsme si zvykli na narvané taneční parkety, ale i pro méně návštěvníků je potřeba hrát naplno. V sobotu 7.září Soumrak prvně zavítal do Rovenska na hřiště. Akci odstartovala svérázná, ale dobrá kapela Angreštová fošna. Jejich texty by se pravda měly veřejně produkovat až po 22. hodině, ale mělo to něco do sebe. Mě osobně to hodně pobavilo, zvláště mohu doporučit song Masox. Lidi se během večera postupně trousili a nakonec už se tančilo a řádilo jako vždy. Bohužel přesně v jednu ráno musela být produkce ukončena, neb hlídka VB nedala jinak. Vyřešili jsme to tedy po námořnicku – šli jsme na rum.

09.09.13  pasťa

Líny u Mladé Boleslavi

O naší Adélce si až do včerejška myslela celá její rodná obec, že o víkendech hrává se slušnou a celkem normální kapelou. Mohli si to klidně myslet ještě dalších 10 let, kdyby si nás nepozvali zahrát do místní Klubovny. Ano, včera jsme předvedli vše, co umíme. A to doslova a do písmene... :-). A jelikož se hrálo v Klubovně, tak vznikla tzv. klubová atmosféra. Domorodci nás stále „nutili“ pít na baru všemožné destiláty a díky tomu už mám poslední sérku tak trochu v mlze. Každopádně si ale pamatuju, že jsem na baru popíjel rum s Adélčiným taťkou, který se mi svěřil s následujícím příběhem: „Dneska sem si dal předsevzetí, že nebudu pít kořalku. Pivo si dám maximálně jedno za hodinu… Hned první hodinu jsem vše porušil…“ :-). V tu chvíli jsem pochopil, po kom je ta naše Adélka tak něžné stvoření :-).

23.09.13  pasťa

Roztoky

Fotky z akce

Rekordní návštěvnost zažila roztocká sokolovna o posvícenské zábavě v sobotu 12.října. Nikdo sice pořádně neví, co to je posvícení, nicméně jsme to zapili statečně. Jistě jste si všimli, že podium bylo ochuzeno o chomanův taneční projev, což bylo způsobeno tím, že minulý víkend měl náš basák výron. Bohužel ne ten vytoužený, nýbrž si pouze vyvrknul kotník. Moje předsevzetí, že se celý večer nedotknu kořalky, mi vydrželo asi do 21.30 hodin. Stav, který jsem si (díky své silně vyvinuté slabé vůli) prožil včera, bych nepřál snad ani žádnému politikovi. Málem odbila moje poslední hodinka… S ohledem na tuto zkušenost veřejně přísahám, že příští sobotu zcela dobrovolně odřídím zábavku v Záhoří. Konec projevu.

15.10.13  pasťa

Záhoří

Fotky z akce

Na posvícenskou tancovačku v Záhoří, která se konala v sobotu 19.října, jsme se již předem těšili. Vždy tu bývá krom výborné kuchyně i pohodová komorní atmosféra. Po pěti letech jsem se dobrovolně chopil volantu, takže Vám mohu celý večírek popsat od začátku až do konce, jelikož si jej výjimečně pamatuju. A jak pravil Filip Topol – nejsilnější droga je střízlivost.
Po příjezdu, do krásné obce pod Kozákovem, jsme nejprve složili káru, postavili aparát, nazvučili, narvali do sebe výborné řízky s br.salátem, svíčkovou s knedlem a vše to spláchli pár Plzněmi (včetně mě). Zábavka odstartovala, sál se pomalu začínal plnit a nálada, s přibývajícím alkoholem v žíle, rostla (u mě klesala, páč tři Plzínky, co jsem si povolil, v krvi dlouho nezahřejí). S blížící se půlnocí nám na podium padalo čím dál častěji tělo jistého tanečníka, což je jednak velice nepříjemné, ale hlavně i nebezpečné. O toto „tělo“ se naštěstí postaral náš věrný bodyguard Hadicák (díky!!!). Během pár desítek minut se strhla rvačka na sále, následně v přísálí, drsnejch hochů je všude dost, takže se to za chvíli mydlilo i u baru, no prostě všude. Přerušili jsme tedy produkci a šli vlastními těly bránit alespoň mixážní pult (hlavně naši největší ranaři – Aduš s Kukym) :-). Rvačka se postupně přemístila ven a my se tedy opět opřeli do nástrojů, že jako začneme hrát. V této snaze nás pro změnu vyrušila policie, jelikož není větší hrdinství, než někomu venku demolovat auto. Proč to odneslo zrovna to naše, čert ví. To byl tedy definitivní konec zábavy, nu což, alespoň budeme dřív doma, že. Nojo, jenže já si dal na začátku akce pár pivek a měl jsem vypočítáno, že řídit budu až někdy v půl čtvrtý ráno… Šel jsem tedy za četníky, aby mi dali dejchnout, což mi bylo odmítnuto, jelikož kdybych prej něco nadejchal, tak to se mnou musí řešit. V celém okolí tuto noc probíhá dopravně bezpečnostní akce. Naštěstí mám spalování jako buldozer, takže jsem v klidu dojel domů bez ztráty bodů (a možná to bylo i tím, že nás nikde nezastavili…).
Doufám, že minimálně dalších pět let nebudu muset řídit. Mimochodem Filip Topol se před nedávnem upil… :-(
PS: Ovšem ta střízlivá neděle za to asi stála. Od rána jsem si pročetl všechny politické plátky stran, které kandidují v nadcházejících volbách, a došel jsem k závěru, že je úplně zbytečné jít volit, protože ať vyhraje kdokoliv, tak se budeme mít líp. Všichni to s námi myslí dobře a budou dělat vše pro blaho občana. To mě natolik uklidnilo, že jsem rád, že žiju v naší krásné zemi :-).

22.10.13  pasťa

Přepeře

Fotky z akce

Sedím si takhle, jako vždycky, v sobotu v hospůdce u pivka a povídám, že v neděli jedeme hrát do Přepeř na Erotic rock night, a že jako máme v autě ještě místo (za volantem). Kamarád Romis se nabídl, že to tedy odřídí, ale ráno musí do práce. Povídám – pohoda, hrajeme do 23hod, pak dáme pivko a frčíme domů.
Skoro vše klaplo. Velice povedená akce, spousta lidí, dokonce se nám podařilo natočit videoklip, který bude již brzy k vidění. Po produkci je třeba doplnit tekutiny, to je jasný. Nejprve jsme v přilehlé hospůdce vypili komplet všechnu plzeň. Následně jsme se na baru vrhli do koly s rumem. Došla kola. Taková finská s džusem taky není špatná. Když došla finská, tak jsme nepohrdli samotným rumem… Jak bylo řečeno - hrajeme do 23hod, pak dáme pivko a frčíme domů. Romis šel rovnou do práce…

23.10.13  pasťa

Poniklá

Fotky z akce

První ročník Svatomartinské slavnosti proběhl v Poniklé v sobotu 16.listopadu. Již u vstupu dostal každý návštěvník do ruky sklenici vína a tak byla nálada veselá hned od začátku. Že nám různí chlapíci balí naši fotografku Anetu, to je celkem normální záležitost, ale tady nám jistej maník balil Hadicáka. Ani nevím, jak to dopadlo, Adélka je možná už taky na volné noze. Sranda byla, jedlo se, zpívalo, tančilo, pilo…, inu jak už to na oslavách svatého Martina bývá.
Abych byl krapet v obraze, tak jsem si přečetl legendu o tomto svatořečeném římském vojákovi, který v dávných dobách (4.století) údajně dokázal uzdravovat nemocné duchem. Nikde se tu však nepíše nic o pojídání husy, natož o pití alkoholu. Ba naopak, sv.Martin je patronem abstinentů. Je to prostě hezký, jak si umíme předělat pověsti k obrazu svému. Na zdraví :-).

21.11.13  pasťa

Libštát

Fotky z akce

V sobotu 23.listopadu jsme měli v plánu odehrát dvoják. Takže už v odpoledních hodinách jsme vyrazili v plné sestavě do Rokytnice na jakýsi festiválek. Bohužel jsme byli doslova a do písmene první návštěvníci této akce, takže jsme si koupili pivko a nenápadně v tichosti zmizeli. Ušetřený čas jsme se rozhodli strávit krásnou zdravotní procházkou na horském vzduchu. Ba ne, kecám, jeli jsme do začuzený hospody a nalili do sebe několikero Plzní. Poslední pivo mi Vendulka, se vší galantností, nalila přímo do klína, takže jsem smrděl jako sud – moje nadávání můžete slyšet TADY.
Když jsem oschl (musím uznat, že utírání mého klína Vendulčinou rukou nebylo úplně nepříjemné), tak jsme se přemístili do Libštátu. Zde bylo o 20 lidí víc než v Rokytnici… Naštěstí se během večera sál zaplnil a nakonec byla celkem legrace, hlavně tedy cestou domů, kdy nám Anet odmítla zastavit v Jilemnici v báru, za což si v autě vyslechla vskutku nepěkná slova, ale ráno jsme jí s Chomanem upřímně děkovali.

25.11.13  pasťa

Čistá

Fotky z akce

Do Čisté u Mladé Boleslavi jsme byli přizváni na pátek 29.listopadu, abychom tu odstartovali velice příjemný večírek, jehož vrcholem bude křest nového CD a DVD kapely Luboše Odháněla. Hráli jsme hned od 20:15 hodin, takže na bar jsme se přesunuli v dosti brzkých hodinách. Slušná část kapely (Vendy, Choman a já) jsme kolem desáté večerní odjeli domů, takže nemohu zbytek mejdanu popisovat. Naštěstí zde zůstal Moclik, Kukýno a Aduš. V neděli jsem zmíněným flamendrům volal, aby mi sdělili, jak to všechno dopadlo, ale nikdo si nic nepamatuje a to, co si pamatují, nelze publikovat...

04.12.13  pasťa

Mříčná

Fotky z akce

Rok s rokem se sešel a mříčenský Liďák se v sobotu 28.prosince oklepal v základech. Představte si ten pocit, že můžete skočit z podia kdykoliv šipku dolů a máte jistotu, že nedopadnete na zem. Raději sem tedy zůstal jen u těch představ, přeci jenom co kdyby…
Mříčná prostě nezklamala a díky Vám všem bylo zakončení sezony 2013 maximálně úžasné. Na prahu nového roku je vždy ten pravý čas na bilancování, na zamyšlení se nad dosavadním stylem života a možná je to i vhodná doba na zpytování svědomí svého… Proto jsme se během večera krásně „vyresetovali“, abychom šli do toho Nového roku s čistou hlavou, s novým harddiskem. Stejně se nic nezmění, špatně se v podstatě nemáme, u píva si v klidu zanadáváme a ráno jedem dál.

Soumrak má v plánu vydat nové CD k desátému výročí kapely. Už máme vymyšlenej název céda, booklet, nová originální trička a veškeré promo. Teď už zbývá jen složit pár písniček, ale to nebude problém. Nějaké texty v šuplíku mám, Moclik v hlavě střádá hudební nápady, takže se stačí jen párkrát sejít, něco vypít a pak to vydat. Každopádně v roce 2014 krapet omezíme hraní. Vyfiltrovali jsme si ty nejlepší sály a parkety, jelikož už v našem věku nehodláme se sebou dělat pokusy, prostě budeme hrát tam, kde to alespoň doposavad fungovalo, a věřte, že Mříčná mezi tyto destinace rozhodně patří.

31.12.13  pasťa