22.06 - Nová Paka

12.07 - Holany

13.07 - Sekeřice

03.08 - Peřimov

10.08 - Semily

 2005,  2006,  2007,  2008,  2009,  2010,  2011,  2012,  2013,  2014,  2015,  2016,  2017,  2018,  2019,  2020,  2021,  2022,  2023,  2024,

Poniklá

Fotky z akce

Plesová sezona je v plném proudu a kapela Soumrak si ve svém koncertním itineráři ponechala už pouze jedno hraní tohoto typu, a sice Sportovní ples v Poniklé. Letos se zmíněný bál konal v sobotu 24.ledna. Večer tradičně odstartovala se svojí taneční hudbou skupina DuoPe a v závěru zazněl náš cca dvouhodinový program. Jednou do roka nám asi neuškodí, když si vezmeme lakýrky a košile, takže na příští rok jsme opět potvrdili svoji účast. S Chomanem jsme si během večera krásně zavoplendovali a celková nálada na palubě i v podpalubí byla výborná. Děkujeme pořadatelům za perfektní fullservis :-).

Ještě malé info ze studia: natáčení nového céda běží na plné otáčky. Minulý týden se nahrály bicí a kytara. Nyní si ladí nástroj pan bassmenn, takže zhruba za měsíc přijde na řadu zbytek kapely.

26.01.15  pasťa

Rožátov

Fotky z akce

Společné tour s kapelou Luboše Odháněla jsme odstartovali v sobotu 14.února v Mladé Boleslavi. Do posledního místečka vyprodaná restaurace Rožátov, velice příjemná obsluha za barem a hlavně exkluzivní tanková Plzínka. Podium bylo pravda poněkud menší, ale na druhou stranu útulné. Nemohl jsem sice předvádět svoje taneční kreace se saxofonem, nicméně trošku jsem si občas povyskočil. Šňůra pokračuje dál a 28.února se na Vás těšíme ve Svojku.

16.02.15  pasťa

Svojek

Fotky z akce

Další společný koncert LOS TOUR 2015 je za námi. Konal se v sobotu 28.února ve svojeckém kulturáku. V kapele, jak jistě víte, máme dvě dívky. Mám tedy 40% šanci, že po koncertě strávím zbytek času s blondýnou. Dále mám 20% šanci, že na mě zbude basák. Statistika je divný obor, páč u mě stále vítězí ta menší pravděpodobnost. Nechápu to, ale asi se s tím budu muset smířit. Jestli nás někdo střízlivým okem pozoroval na baru, jak spolu pijeme gaydrinky, tak nám asi bude jen těžko věřit, že jsme jinak naprosto normální heterosexuálové. Natož, když se ještě na stránkách kapely dočte, že cestou domů nás nenapadlo nic jiného, než jít ke mně na snídani. Snídaně se, pravda, krapet protáhla, ale byla to vskutku pěkná neděle. V 17h se Choman konečně uráčil opustit můj byt a já mohl jít v klidu do hospody. Poslední noční textovka, od mého přítele, zněla asi takto: „ještě sem nesehnal ani parcelu na barák a už si pomalu hledám parcelu na hřbitově…“.

02.03.15  pasťa

Paličky s tetováním

A kdo bude na našeho bubeníčka hodnej, tak od něj dostane po koncertě dáreček...

11.03.15  pasťa

Košťálov

Fotky z akce

Turné s kapelou Luboše Odháněla a se skvělou partičkou El Ectro Folk se přehouplo do své druhé poloviny. O velikonoční sobotě 4.dubna jsme navštívili Košťálov. Přišla se na nás podívat i čerstvá dvojnásobná mamina Vendulka. Jelikož s námi zažila téměř vše, tak přesně věděla, čím nám udělá radost. Přinesla 2 igelitky plné plzeňských lahváčů. Moclik mi ovšem zakázal, abych v kronice psal o našich zážitcích s alkoholem, tak jsem si pro Vás připravil tento příběh:

.

.

.

.

.

Děkuji za pozornost.

07.04.15  pasťa

Bělá pod Bezdězem

Fotky z akce

Sokolovna v Bělé se v sobotu 25.dubna zaplňovala pomalu, ale nakonec to dopadlo. Náš stájový bubeníček Kuky si odskočil na pár dní do špitálu, kde mu dělají plastiku břicha, aby lépe zapadl do kapely. Využili jsme tedy po třech letech našeho věrného kamaráda Láďu Kolačného, který bez jediné chybičky zahrál celý repertoár (na rozdíl od zbytku kapely) :-). Cestou na kšeft si Láďa užíval kočovného kapelního života a na každé benzínce si dával bagetu a pivko. Výlet se mu natolik líbil, že se nám svěřil se svým snem: „se Soumrakem bych si klidně zahrál i zadarmo“. Jojo, je to s náma podobný, jako s Prácheňským. Po koncertě povídám Láďovi, že si půlku honoráře prožral, a do Bělé to je celkem daleko, takže na cesťák padla ta druhá. Láďovi se vlastně splnil sen…

28.04.15  pasťa

Dílo dokonáno jest...

Drazí námořníci. Je to k nevíře, ale k desátému výročí, naší lehce ulítlé partičky, jsme vydali nové cédo. Porod čtvrtého dítěte byl krapet náročný, doprovázely ho i drobné porodní bolesti, ale nakonec se vše podařilo a dítko je na světě :-).
Poděkování si určitě zaslouží Láďa Kolačný, který má na svědomí nahrávání, mix a mastering. Gabča Petráková nakreslila úžasné obrázky, ze kterých neskutečně šikovný človíček Vráťa Horčík vyrobil obal cédéčka. Vážíme si Vaší práce, díky !
Oslavy jsme, vzhledem k našemu věku, rozložili do dvou etap.
Křest CD proběhne v sobotu 2.května v Roztokách.
Oslava deseti let Soumraku se bude konat 27.června v Kruhu na hřišti.
Těšíme se na Vás :-).

30.04.15  pasťa

Roztoky

Fotky z akce

Čtvrté dítko jsme jaksepatří pokřtili (a zapili) 2. května v Roztokách. Vráťa Horčík celý večer natáčel, takže brzy uvidíte i obrazový materiál ze křtu. Pokud si chcete pořídit i zvukový zážitek, tak nové cédo je k dostání na těchto místech:

Roztoky – Nákupní středisko
Roztoky – Pezzerie U Hágena
Jilemnice – Jilemnická elektra
Košťálov – čerpací stanice
…no a dále na našich koncertech a u členů kapely.
Snad se Vám bude líbit :-).

05.05.15  pasťa

Jilemnice

Fotky z akce

Májový jarmark se konal v Jilemnici v sobotu 16.května. Soumrak tuto akci svým vystoupením zakončoval. Ve stejném čase zakončovali naši hokejisti svoji šanci zahrát si o první místo na mistrovství světa. I přes tuto velikou konkurenci zůstalo na náměstí spousta lidí, kteří zřejmě očekávali, že zahrajeme naši „hitovku“ z nového céda – Hymnu poraženého mužstva :-). Fotek máme tentokráte hodně málo, pančto Anetin foťák se po prvních třech snímcích odebral do říše snů a už se neprobral. Takže fronta fanynek před autogramiádou, která probíhala po koncertě za podiem, ta nafocena není.

18.05.15  pasťa

Pozvánka na výroční koncert

Požádal jsem našeho dvorního grafika Vráťu Horčíka, aby nám udělal návrh plakátu na naše 10let výročí, které se bude konat v Kruhu 27.června. Vše jsem mu podrobně popsal asi na dva A4 papíry :-). Tady je Vráťův návrh:

19.05.15  pasťa

Pecka a Brodek

O víkendu jsme navštívili naše dvě oblíbené destinace.
V pátek 29.května nás přivítal areál kempu Pecka. Nešlo ani vylézt z auta, neb déšť by nám rozmočil naše pracně naondulovaná číra. Ale pivní touha byla silnější, tak jsme to nakonec do stánku přeběhli. Během vystoupení kapely Brigantia přestalo pršet a na nás už se dokonce podívalo i sluníčko. Na podiu nás vystřídal Walda gang, ale to už byla tma a se setměním přišla i zima. Kiosek s lihovinami naštěstí nebyl daleko. Tím končí moje páteční paměť…
Sobota v Brodku byla také výživná. Připadáme si zde už jako doma. Všechny domorodce známe osobně a nálada je vždy výborná. Sled událostí měl podobný spád jako v pátek na Pecce, ale tentokrát se mi prvně za moji karieru stalo, že jsem byl opit již během vystoupení. Nejmenovaný bývalý kamarád, Václav Hloušek, se rozhodl, že mi po každé písničce přinese panáka. Prázdné kelímky jsem házel za bubence. Při přídavku se už skoro nevešel za bicí :-). Ještě pár takovýchto koncertů a letošní desáté výročí je zároveň poslední výročí, kterého jsme se dožili :-).

VIDEA – pokud byste chtěli vidět pár videí ze křtu našeho CD, tak račte klikat. Kamera, střih a odborný dozor – Vráťa Horčík.

Když kupředu, tak pod parou + křest CD
Tichá voda
Stoupám níž
Znamení doby
Polykač ohňů

A na závěr ještě bonus z Bělé pod Bezdězem, kde nám natočil klípek ing. Václav Fajta.

Námořnická

02.06.15  pasťa

Železný Brod

Fotky z akce

Náměstí plné lidí čekajících na naše první tóny. Začátek musíme vygradovat, ať to má koule. Moclik mě posílá na podium jako prvního, abych začal „hučet“ na klávesy. Jsem prostě důležitej a nenahraditelnej, to je jasný. Postupně přichází zbytek kapely a přidávají se k mému komornímu „A“. Poslední zasedne za bicí Kuky a odťuká první song. A už to jede, už to frčí. Nechápu, proč Kuky hraje tak rychle, sotva stíhám zahrát melodii Ateisty. Vzápětí zjišťuju, že ostatní hrajou nějaký nesmysly. Jsem jedinej, kdo to hraje dobře. Zesílím klávesy, abych zachránil situaci. Na zbytek souboru vrhám vražedné pohledy a ještě trochu přidám volume. V tu chvíli mě Moclik odstrčí od piana a já si uvědomuju, že ostatní hrajou Umělce v balíku… Říkám to pořád, že playlist je potřeba psát velkým písmem. Kdo se má v tomhle vyznat? Je to bordel. Beru na krk ságo a konečně hraju správnou písničku :-).
Dobrá akce to byla. Choman s Hadicákem šli před vystoupením hledat nějaký stánek s Plzeňským. Po čtvrt hodině se vrátili, že objevili pouze kiosek s lahváčema, tak přinesli celou bednu. Šikovní kluci :-).

08.06.15  pasťa

Fotky ze studia

Jak probíhalo nátáčení nového céda ?? Celkem pohodička :-).

FOTKY

10.06.15  pasťa

Kunčice

Fotky z akce

V pátek 19.června jsme byla druhá kapela, která zahrála na festivale KUNČICE 2015. Perfektně zorganizovanou akci bohužel kazilo počasí. Na podiu nás vystřídala partička NVÚ, jejichž frontman Makeba si k nám přišel pro trsátko. Křičím na Chomana, aby mu ho dal, ale Chomanova odpověď: „nedám vole, mám poslední dvě“ zaskočila i tohoto ortodoxního pankáče :-).

19.06.15  pasťa

Pozvánka

Taková trošku speciální pozvánka na naše výročí od Ivana Breziny je TADY.
Akorát nevím, kam půjde Maďar... :-).

25.06.15  pasťa

Kruh

Fotky z akce

Těžko se hledají slova, kterými nejlépe poděkovat těm několika stovkám lidí, kteří v sobotu 27.června, i přes totální nepřízeň počasí, dorazili do Kruhu na naši oslavu 10 LET POD PAROU. Co víc si přát… Dokázali jste nám, že to co děláme, má nějaký smysl. Sice jsme si za ty roky částečně odrovnali zdraví, ale to k bigbeatu prostě patří. 305 odehraných koncertů, čtyři autorská céda, 44 písniček, moře piva, jezero kořalky a vagon cigaret. Toť stručná bilance našeho námořnického života. Jsme ze srdce rádi, že jste celý večer vydrželi poslouchat naše songy.
Další veliké poděkování patří pořadatelům (včele s Chomanem) za perfektně zorganizovanou akci, která už trošku připomínala menší festiválek :-). A v neposlední řadě díky všem, kteří nám celé ty roky pomáhají a bez kterých bychom tady snad ani nebyli – DĚKOVACÍ VIDEO. No a speciální poděkování si zaslouží Vráťa Horčík, který celý večer natáčel na 3 videokamery (v každý ruce měl jednu a tu třetí v puse). Takže zhruba někdy na podzim uvidíte nejprve v kinech, a posléze v televizi, celovečerní film Soumrak v Kruhu, aneb 10 let pod parou!

29.06.15  pasťa

Soumrak a Láďa Kolačný - Kruh 27.6.2015

02.07.15  pasťa

Martinice

Fotky z akce

Další open air akce je za námi. Na zimním stadionu v Martinicích pořádal místní Enduro team v sobotu 11.července povedenou párty. Soumrak byl jednou z vystupujících kapel a užili jsme si to moc, jak na podiu, tak pod podiem… :-). Téměř premiérově zde zazněla naše nová motorkářská píseň Kecy v kleci. Děkujeme za pozvání.

13.07.15  pasťa

Jilemnice

Fotky z akce

Krakonošovy letní podvečery je akce, která získává čím dál větší oblibu mezi všemi generacemi. Letos jsme na jilemnickém náměstí zakončovali večerní program v pátek 17. července. Česká televize zde natočila písničku Svět pohádek, kterou bude pravděpodobně na podzim vysílat v rámci připravovaného dokumentu o Večerníčkovi :-). Z toho důvodu jsme ji hráli 2x po sobě (aby si někdo nemyslel, že jsme úplný tupci) :-). Z fotek asi nejlépe nasajete atmosféru narvaného náměstí, za což všem zúčastněným moc děkujeme. Po koncertě se prodal celý karton cédéček a to se nám už dlouho nestalo (ještě nikdy). Teď si dáme měsíc pauzu a v druhé půlce srpna to zase rozjedeme na plný koule. Užívejte letní dny a teplé večery.

20.07.15  pasťa

Dolní Sytová

Fotky z akce

Měsíc jsme nehráli, měsíc ani nekáplo (a to doslova). V neděli 16.srpna přijedeme ke Splavu a začne pršet :-). Deštík netrval dlouho, ba naopak příjemně osvěžil. Jako každý rok jsme se už u auta podepisovali dětem na ruce, což jistě každého z nás potěší. Nicméně bývávaly i časy, kdy jsme se na různé části těla podepisovali všemožným dívkám. Ale jak říkal Choman – počkáme si, až nám tato generace vyroste.
Několik stovek přítomných lidí nás opět utvrdilo v tom, že nám to za to stojí… Tak zase za rok, díky !!!

Příští sobotu si na Nouzově prohodíme s kamarády z Reality pořadí, takže harmonogram večera bude vypadat asi takto:

20:00 - otevření areálu (to není kapela)
21:00 - Soumrak
23:45 - Realita rock

Těšíme se na Vás.

18.08.15  pasťa

Nouzov

Fotky z akce

Již tři roky jezdíme hrát do malebné vísky na konci světa. Letos se akce konala 22.srpna a opět se večírek mimořádně povedl. Spousta lidiček, krásně připravený areál a výborná nálada skoro až do rána. Po nás hrála ještě Realita rock a při jejich produkci jsme dokonce i tančili, což je u nás vskutku nevídaný jev.
Příští týden nás čeká poslední OPEN AIR akce letošního roku, na kterou se už moc těšíme. V září si dáme volno a budeme se snažit zregenerovat na podzimní sezonu, kterou odstartujeme v říjnu.

24.08.15  pasťa

Již tuto sobotu na SAUNAFESTU :-)

27.08.15  pasťa

Víchová a Lužany

Poslední tropický víkend byl nečekaně náročný, ale zároveň velice povedený. Sobota 29.srpna je datum, kdy se ve Víchové konal SAUNAFEST - akce, která opět překonala loňský rekord v návštěvnosti. Pořadatelé se starali o náš pitný režim stálým přísunem piva Plzeňského, za což jim patří neskonalé díky. Bohužel jsme všechnu Plzínku nestihli ani vypít, jelikož těsně před našim vystoupením mi zazvonil telefon... Další mega akce se totiž konala v Lužanech, kde na poslední chvíli vypadla kapela, takže jsme byli povoláni ze zálohy. Mimochodem i na této akci byl pokořen rekord v návštěvnosti. Soumrak zmíněný motosraz uzavíral, hráli jsme od 1.30 do 3.00h. a velice mile nás překvapilo, kolik lidiček nás přišlo podpořit v takto pozdní noční hodinu. Na obě akce budeme za chladných podzimních večerů ještě dlouho vzpomínat.
Zde je ještě video, abyste alespoň nasáli atmosféru z Lužan. Mrkněte, jak si během vystoupení hrajeme na tichou poštu… :-).

01.09.15  pasťa

Vzpomínka na léto

Krásné fotky, které nám pořídil ing. Václav Fajta v Dolní Sytové 16.8.2015, si můžete prohlédnout ZDE.
Moc děkujeme!!!

08.09.15  pasťa

Roztoky

Fotky z akce

Tato akce měla být původně v sobotu 10.října, což jsme na webu avizovali již od začátku roku. Jenže v ten den se v Košťálově konala Rocková štafeta, na které jsme původně taky měli hrát a tak se nám to celé zamotalo. Doslechl jsem se (jedna paní povídala), že v Košťálově Soumrak hrát nechce, že jsme mistři světa atd… Všechno bylo trochu jinak. Štafetu jsme vlastně tentokrát měli organizovat my a také jsme se o to vloni pokoušeli, jenže jsme nesehnali jediný vhodný datum, který by vyhovoval všem kapelám. Takže z toho sešlo a letos už jsme to nějak neřešili, nebo zapomněli řešit, nevím :-). Každopádně se mi na jaře ozval Milan Bajer z Reality, že letos Štafetu udělají oni v Košťálově, což se také stalo. Bylo určeno datum (10.října) a nějakou mimogalaktickou záhadou došlo k tomu, že já a ani Milan jsme si nevšimli, že my ten den máme hrát v Roztokách. Takže jsme se domluvili, že Soumrak zahraje v Roztokách již v pátek a hotovo. V Košťálově samozřejmě hrát nebudeme, páč během jednoho víkendu hrát 2 x na fleku je sebevražda. Takže asi tak, nic víc, nic míň. Obě akce se nakonec velice dobře povedly a tak to má být. Všechny ostatní pomluvy jsou kecy v kleci :-).

12.10.15  pasťa

Karlovice

Fotky z akce

Do kukyho domoviny jsme se vydali koncertovat po hodně dlouhé době. Karlovice, respektive Přáslavice, jsou malá obec v Českém ráji a moc lidí sem na akce pravda nechodí. Bylo tedy potřeba změnit historii a zkusit „oživit“ zdejší malebný sál. Povedlo se na výbornou. Přijela spousta známých a vznikla úžasná párty, na kterou budeme rádi vzpomínat. Všem moc děkujeme za účast a za možná rekordní návštěvu. Joskovi patří speciální poděkování za lahodnou mandlovici, která se postarala o skvělou náladu na podiu :-). Kamarádům z kapely Realita rock děkujeme za ozvučení a za poctivý hudební výkon, který zakončil tento večírek.
Tak zase za rok touto dobou v Karlovicích.

09.11.15  pasťa

Nedělní čaje v Jilemnici

Fotky z akce

Tak jsme se na konci léta zamysleli a napadlo nás, že oprášíme tradici nedělních čajů. Stanovili jsme datum 29.listopadu, pronajali si sál v KD Jilemnice a… A to je asi vše. Nepřišel skoro nikdo :-). Možná to bylo tím, že se na každým náměstí ve stejnou hodinu zrovna rozsvěcely stromy, páč to je teďka v módě. Možná jsme celkově zvolili blbou dobu, blbej den, blbé místo, blbou kapelu nebo já nevím co ještě, ale každopádně Vám můžeme slíbit, že to bylo naposledy a legendární čaje už asi definitivně zůstanou v propadlišti dějin :-). Všem cca třiceti návštěvníkům děkujeme a omlouváme se za obsluhu baru, která zavřela kiosek ještě dřív, než kapela dohrála…

30.11.15  pasťa

Info Mříčná - změna

Námořníci naši drazí.
Dnes ve Mříčné místo nás vystoupí kapela REALITA ROCK. Jinak se na celé akci vůbec NIC nemění. Začátek je ve 21h, vše je přichystáno, navařeno, zatopeno, na baru vyzásobeno a všichni se na Vás těšíme. Nejprve Vám zahrají kamarádi z kapely ALibi rock a druhou půlkou večírku Vás budou provázet "Realiťáci", kterým MOC děkujeme za výpomoc.
Věřte, že během naší desetileté "kariery" je to první koncert, který jsme nuceni zrušit. Je to z vážných zdravotních důvodů a nedalo se to předvídat. Pevně věříme, že si mejdan i tak užijete a nebudete se na nás zlobit :-).

Děkujeme za pochopení,
s úctou Váš Soumrak.

26.12.15  pasťa